Franks Weerpraat: tot vrijdag aangenaam zomerweer

Bericht van: Frank (Doetinchem) , 17-07-2007 08:58 

Goedemorgen weervrienden,

DINSDAG.
In de ochtend veel zon, maar in de middag ontstaan er stapelwolken die vooral in het westen en noorden van Nederland kunnen uitgroeien tot een bui. Vooral in het oosten en zuiden is het een stuk minder warm met maxima tot 24 C. Er staat een stevige zuidwestenwind.
Temperatuur: 20 tot 24 C. Wind: ZW. 3-5 Bft.

WOENSDAG. Na een zonnige start ontstaan er weer stapelwolken, die plaatselijk kunnen uitgroeien tot een bui, mogelijk met onweer.
Temperatuur: 18 C in het noordwesten tot 24 C in Belgie en ZO-Nederland. Wind: ZW. 2-5 Bft.

DONDERDAG. Wederom wisselend bewolkt en een enkele bui. In het zuidoosten en Belgie kan het 25 C worden. Er staat nauwelijks wind.
Temperatuur: 20 tot 25 C. Wind: ZW. -> NW. 2-3 Bft.

VRIJDAG. De dag start met zon, maar in de loop van de ochtend neemt vanuit het zuiden de bewolking toe en gaan er plaatselijk zware onweersbuien vallen. Mogelijk komt er aan de kust tijdelijk een harde tot stormachtige noordoostenwind te staan.
Temperatuur: 17 C in het westen tot 23 C in het oosten. Wind: NO. 3-8 Bft.

WEEKEINDE. Wisselend bewolkt, buien en veel wind. Kortom; een herfstachtig weekeinde. Koeler met maxima op zaterdag rond 18 C, op zondag rond 20 C.
Temperatuur: 18 tot 20 C. Wind: Z./ZW. 3-6 Bft.

VOLGENDE WEEK. Koel en buiig weer. Soms veel regen.
Temperatuur: 18 tot 20 C. Wind: ZW. 3-6 Bft.

Nader bekeken
De warme lucht is gisteren met veel geweld naar Duitsland verdreven, waarbij er overigens vooral in het westen van de Benelux veel neerslag viel. Het lagedrukgebied dat de warme lucht heeft verdreven trekt naar Scandinavie, waardoor we onder invloed komen van zwakke uitlopers van het Azorenhoog. Het is t/m donderdag heel redelijk zomerweer met op iedere dag weliswaar kans op een bui, maar ook zon en in het binnenland temperaturen tussen 23 en 25 C.

Vrijdag ontstaat boven Frankrijk een laag en dat trekt activerend over de Benelux naar het noorden. Dit laag kan leiden tot zware onweersbuien en veel wind, maar dit blijft last-minute werk. In het weekeinde hebben we vooral op zaterdag nog last van het laag, daarna komen we weer in een meanderende westcirculatie terecht met relatief koel weer, af en toe buien of regen en periodiek veel wind.























http://www.bouwcommunicatie.nl/bouw-weer/