16 juli 2007... een verslag van een memorabele dag

Bericht van: Albertjan (Groningen) , 17-07-2007 13:34 

16 juli 2007... bijna exact 3 jaar na dè shelf van 2004: Weer een shelf.

Het was rond 20:30, ik zat achter mijn PC en merkte op dat de bui in het westen flinke uitgroei naar het oosten kreeg. Ik keek uit mijn raam richting het zuidwesten en zag dat het daar al aardig weg kleurde. Rond 20:45 keek ik even buiten en wierp ik een blik op het zuidwesten, ik weet nog dat ik dacht: "Dat heeft wel wat weg van een shelf". Ik vermoedde dat ik vandaag geen shelf te zien zou krijgen en probeerde dat idee maar uit mijn hoofd te zetten. Wat ik niet wist was dat ik in werkelijkheid enkele lagen van de bovenkant van de shelf zag. Ik liep naar binnen, keek uit het raam en daar hing het gevaarte: een shelf. Het ging zo verschrikkelijk snel, dat ik maar enkele foto's heb kunnen maken van dit prachtige randverschijnsel. De snelheid is goed te zien op deze fotos:

Deze foto nam ik per ongeluk met flits:


Ik zette de flitser uit en maakte slechts enkele seconden later deze foto, goed is te zien hoeveel haast de shelf had:


Ik liep snel naar een plek met beter uitzicht, maar eenmaal aangekomen hing de shelf al boven mij en zijn er geen mooie foto's meer van gekomen. Wat mij vooral bij zal blijven is de harde wind, de groen getinte luchten en de hoge bliksemfrequentie.

We besloten de shelf te gaan chasen en probeerde hem weer in te halen, we reden richting het oosten (de shelf ging naar het noordoosten). De shelf had zelfs naar het oosten toe zo'n snelheid dat nog verder doorgaan geen zin meer had, tenzij we onze gezondheid op het spel wouden zetten en het wetsysteem aan onze laars lapten door zeer snel te gaan rijden. We besloten om maar even een blik te werpen op het neerslagscherm en de bliksems.

Hier hadden we goed zicht op de aankomende neerslag met vele bliksems, achter ons was de whalesmouth. Grappig dat je altijd zegt dat je zoiets nog nooit hebt gezien bij extreem weer 🙂:

(Beetje wiebelig filmpje, excuus)

Het begon te waaien, hard te waaien en we besloten kennis te maken met de neerslag. Met de auto reden we door de neerslag, we reden niet hard, het zicht was slechts 50 meter. Ontelbare bliksems en weerlicht gezien onderweg, ik heb even een tijdje lopen filmen in de auto en de bliksems achter elkaar geplakt. Let op! Het is op de video rond 21:15! Het zou nog licht moeten zijn!:



We besloten om naar huis te keren ivm de extreme neerslag, om te kijken of onze huizen het droog konden houden. Op een blanke garage na, zag het er redelijk goed uit. Ik besloot nog een filmpje te maken:

De video van de wegtrekkende bui, in deze video is niet geknipt, zodat het goed de bliksemfrequentie weergeeft:



Hierna heb ik nog even bliksems geprobeerd te fotograferen. Heb 60 foto's gemaakt en op 75% staat weerlicht, waarvan sommige een bliksem bevatten. Ik heb de mooiste er even uit gepikt:

Bliksem zit linksonderin:








Nog een kleine animatie als afsluiter (dit is de eerste flits van het laatste filmpje):


slowmotion:


Een dag om niet snel te vergeten...