Volgens mij heb ik de link al eens eerder geplaatst, maar voor de nieuwe lezers anders wellicht interessant.
In april van dit jaar is een weerstation vlak bij de geografische noordpool op het ijs geplaatst. Daarbij zijn ook enkele webcams opgesteld, die regelmatig een beeld geven van het weer ter plekke. Op een der laatste opnames zie je enkele smeltplassen die altijd in de zomer op het ijs ontstaan. Delen van de apparatuur zakken langzaam weg, ook de webcams zelf ontkomen er niet aan.
Je ziet verder linksboven dat de buitentemperatuur +2 graden is. De webcam zelf wordt overigens verwarmd (internal temperature) zodat-ie ook blijft functioneren bij flinke vorst.
Het weerstation is inmiddels een heel eind afgedreven richting Groenland (2e plaatje). Dit laat ook weer eens zien hoe dynamisch de ijsvelden rond de Noordpool zijn. Het is geen vast blok ijs dat 's zomers aan de randen afsmelt en 's winters weer aangroeit, het is voortdurend in beweging.
Quote selectie