Franks Weerpraat: vanaf do. koeler en natter

Bericht van: Frank (Doetinchem) , 28-08-2007 09:21 

Goedemorgen weervrienden,

DINSDAG. In de ochtend is er nog veel hoge bewolking, in Belgie ook lagere bewolking. In de middag schuiven er nieuwe wolkenvelden vanuit het noorden Nederland binnen en ontstaan er ook stapelwolken. De kans op een buitje lijkt klein. Met 18 C is het aan de koele kant, maar er staat gelukkig maar weinig wind uit noordelijke richting.
Temperatuur: 18 C, in Belgie plaatselijk 20 C. Wind: NNW. 2-3 Bft.

WOENSDAG. De nacht naar woensdag verloopt koud met in het oosten en noordoosten van Nederland minima op beschutte plekken tot 5 C! In de ochtend veel zon, maar in de middag ontstaan er stapelwolken. Het blijft aan de koele kant.
Temperatuur: 18 tot 20 C. Wind: O. -> NNW. 2-3 Bft.

DONDERDAG. De dag start in het zuidoosten wederom koud met minima rond de 5 C. In de ochtend is zonnig, met uitzondering van het noorden van Nederland. Hier kan ook een drup regen vallen. De bewolking met lichte regen en motregen breidt zich overdag langzaam uit naar het zuiden. In gebieden met bewolking en motregen wordt het slechts 16 tot 18 C. In Belgie blijft het droog en nog lange tijd zonnig. In de loop van de dag een aantrekkende noordwestenwind. Daarbij op het IJsselmeer en Friese meren een vrij krachtige noordwester.
Temperatuur: 16 C in het noorden tot 21 C in Belgie. Wind: NW. 2-5 Bft.

VRIJDAG. Waarschijnlijk een tegenvallende dag met veel bewolking en plaatselijk lichte regen of motregen. Koel met maxima tussen 16 en 18 C. Aan het IJsselmeer en op de Friese meren een vrij krachtige westenwind.
Temperatuur: 16 tot 18 C. Wind: W. 2-5 Bft.

WEEKEINDE. Waarschijnlijk wisselend bewolkt en kans op enkele buien. Zaterdag nog 18 tot 22 C in Belgie, zondag bij een stevige noordwestenwind koeler.
Temperatuur: 18 tot 22 C -> 17 C (zondag). Wind: W -> NW. 3-6 Bft.

Nader bekeken
De luchtdruk boven Scandinavie is laag, terwijl de luchtdruk op de oceaan hoog is. Een uitloper van het oceaanhoog zorgt bij ons voor rustig en nagenoeg droog weer. Maar met een zwakke noordwestelijke stroming worden wel wolkenvelden aangevoerd en is het aan de koele kant. De nachten naar woensdag en donderdag verlopen koud doordat het opklaart en er weinig stroming is in de atmosfeer. In de polaire luchtmassa's kan het kwik in het binnenland tot 5 C dalen.
Vanaf donderdag komen we langzaam vanuit het noorden onder invloed van de lagedrukgebieden boven Zuid-Scandinavie. In de loop van donderdag sleept de zuidelijke tak van een warmtefront vanuit het noorden over Nederland met veel bewolking en druilerig weer. Ook op vrijdag is het nog bewolkt en miezerig. In het weekeinde krijgen we te maken met een verdere uitzakking en uitdieping van een laag boven Scandinavie. In de nacht naar zondag passeert het koufront van dit laag met buien. Op zondag is het winderig, kunnen er enkele buien vallen en is het bij een aantrekkende noordwestenwind koel.

Ook begin volgende week liggen we nog in een noordwestelijke stroming tussen een hogedrukgebied ten westen van Ierland en lage druk boven Scandinavie. Later volgende week laten de opers van GFS en ECMWF het oceaanhoog naar het Europese vaste land schuiven, zodat de nazomer zich kan herstellen. Maar we moeten uiterst voorzichtig zijn met dergelijke kaarten, omdat deze zomer al vaker is gebleken dat oceaanhogen niet zo graag naar het Europese vaste land verhuizen.

























http://www.bouwcommunicatie.nl/bouw-weer/