Volgens berichten uit de Frankrijk, zijn de gletschers in de Franse Alpen in een betere staat dan vorig jaar om deze tijd. Dit ondanks het gebrek aan sneeuw in de winter. Dat werd namelijk ruimschoots goed gemaakt door de sneeuwval [boven de 3000 meter] deze zomer[ zoals recent nog].
Verder weet de franse amateurweersite "LaMeteo.org" in zijn meest recente seizoensvoorspellingen te melden dat:
Oct. & Nov. te warm zullen zijn. Dec. daarentegen koud maar droog. Jan. weer te warm en Febr. weer koud met veel sneeuw.
Ik wijs er wel op dat diezelfde site een zeer warme tot hete zomer 2007 voorspeld werd. We weten wat daar van terecht gekomen is.
Een ander opvallend feitje is dat het zuidpoolse zeeijs een aardige positieve afwijking kent[ meer ijs dan normaal dus] en dat die trend van de laatste jaren is. Dus waar het Noordpoolse zeeijs almaar afneemt geldt dat niet voor het zeeijs aan de andere kant van de aardbol.In dit verband is het ook wel aardig om te zien dat de grootste positieve afwijkingen van de SST op het Noordelijke halfrond plaatsvinden en niet op zuidelijke halfrond.
Ach zo maar wat faits divers.
Groeten,
John
PS het was best wel lekker weer hier in Den Haag vandaag. Weing wind af en toe wat zon, droog en een Tx van bijan 20 gr c.
Quote selectie