Franks Weerpraat: licht wisselvallig en warmer

Bericht van: Frank (Doetinchem) , 19-09-2007 09:29 

Goedemorgen weervrienden,

[Mededeling: morgen geen weerpraatje i.v.m. zakelijke verplichtingen]

WOENSDAG. We hebben een koude nacht achter de rug met in Zeddam (nabij Doetinchem) een minimum van 3,7 C. Ook is grondvorst gesignaleerd. Vandaag vooral in het noorden en westen veel bewolking en later wat lichte regen of een bui. Meer naar het zuiden en oosten toe droger en ook af en toe zon. Aan de kusten en op het IJsselmeer en de Friese meren een vrij krachtige zuidwestenwind.
Temperatuur: 15 C. Wind: ZW. 3-5 Bft.

DONDERDAG. Veel bewolking en vooral in het noorden en midden van Nederland kans op regen of buien. In Belgie waarschijnlijk droog en kans op wat zon. Maxima van 15 C in het noorden tot 18 C in Belgie. Aan de kusten en op het IJsselmeer en de Friese meren een vrij krachtige zuidwestenwind.
Temperatuur: 15 C in Noord-NL tot 18 C in Belgie. Wind: ZW. 3-5 Bft.

VRIJDAG. Vooral in Belgie, Zuid- en Oost-Nederland af en toe zon en droog. In Noord- en West-Nederland meer bewolking en kans op een buitje. Wat zachter met maxima van 18 C in het noorden tot 21 C in Belgie. Aan de kusten en op het IJsselmeer en de Friese meren een vrij krachtige tot krachtige zuidwestenwind.
Temperatuur: 18 tot 21 C. Wind: ZW. 3-6 Bft.

ZATERDAG. Wolkenvelden, ook af en toe zon en slechts een kleine kans op een bui. Er is weinig wind en de temperaturen zijn aangenaam. In Belgie kan het zelfs 22 C worden.
Temperatuur: 18 - 22 C (Belgie). Wind: veranderlijk 2 Bft.

ZONDAG. In de ochtend kans op mist, daarna af en toe zon en droog. Warm met maxima van 20 C in het noorden tot 24 C plaatselijk in West-Belgie.
Temperatuur: 20 tot 24 C (Belgie). Wind: Z. 2-4 Bft.

VOLGENDE WEEK. Kans op enkele buien en flink koeler met maxima die dalen naar 15 C midden volgende week. Darana mogelijk weer stabieler en wat warmer. Temperatuur: 18 C -> 15 C. Wind: W./NW. 3-6 Bft.

Nader bekeken
Een uitloper van een oceaanhoog trekt de komende dagen via Frankrijk naar Oost-Europa. Hierbij blijft de Benelux op de grens liggen van hoge druk boven Midden- en Oost-Europa en lagedruk in de regio IJsland en Scandinavie. Daardoor blijven vooral Noord- en Midden-Nederland gevoelig voor enkele buien, terwijl het in Belgie nagenoeg droog is met af en toe zon en vrij normale temperaturen. Zo passeert er vandaag een zuidelijke tak van een warmtefront Nederland met wat lichte regen. Donderdag is het de beurt aan een koufront dat het noorden en midden van de Benelux schampt. In het weekeinde trekt een diepe IJslanddepressie langzaam naar Scandinavie. Voor de depressie uit wordt in het weekeinde met een zuidelijke wind warmere lucht aangevoerd. Op maandag maakt een koufront van deze depressie vanuit het noordwesten alweer een einde aan de wat hogere temperaturen in het weekeinde. Het is begin volgende week wederom koeler en wisselvallig doordat arctische lucht de Benelux vanuit het noordwesten binnenstroomt. Later in de week lijkt het oceaanhoog opnieuw aspiraties te hebben om onze kant op te schuiven, waardoor het weer stabiliseert en de temperaturen weer wat hoger uitkomen.





























http://www.bouwcommunicatie.nl/bouw-weer/