WAARSCHUWING: In het midden, later ook elders kunnen de (lokale) wegen gladheid ontstaan door opvriezing en door rijpaanslag. Pas uw snelheid aan. Over het oosten van het land kan er in de loop in de nacht ook plaatselijk mist ontstaan.
De pluim heeft voorlopig geen zin in de winter. Komende nacht vriest het wat met enkele graden. Alleen aan de kust blijft de thermobuis boven nul hangen. Na een koude zaterdagochtend zijn er eerst opklaringen maar later neemt vanuit het zuidwesten uit de bewolking toe en tegen de avond gaat het regenen. Er kan tussen de 3 en de 6 mm gaan vallen en de wind trekt fors aan en is dan zuidwestelijk. Wanneer de zaterdagavond al verder gevordert is, ruimt de wind naar het noordwesten en gaat de regen in buien over. Daarbij kan het ook hagelen en zelfs onweren. Tijdens buien kan de wind aardig uit haar sloffen schieten. De temperatuur ( de oper ) laat het kwik de zaterdag op zondagnacht niet meer onder nul wegglijden. Zondag vallen er buien met kans op hagel en onweer. Later in de namiddag worden de buien minder. Gezien de pluim laat de oper het kwik ruim boven nul zweven en er zijn ook minder leden die nog voor een koude optie kiezen.
Zodra er een Azorenhoog in de weg ligt, is de kans op een winterinval klein. De temperatuur ligt op wat langere termijn tussen de 6 en de 9 graden, soms mogelijk tot 10 a 11 graden en daarna iets afkoelend. Van tijd op tijd staat er veel wind en de sint moet waarschijnlijk zijn verjaardag binnen gaan vieren omdat de wind dan sterk genoeg zou zijn voor het wegwaaien van zijn mijter. Gelukkig ziet de pluim geen Corbyn-situatie's.
Een prettig weekeinde allemaal!
Quote selectie