De drukstijging van vandaag kon de buiigheid nog niet onderdrukken. Door een noordwestelijke aanvoer wordt er vanuit de Noordzee buitjes aangevoerd en trokken het land in. Op sommige plaatsen is er ( smeltende ) sneeuw waargenomen. Ook kwam er korrelhagel voor. De temperatuur liep vanmiddag op tot 8 graden maar in buitjes was het frisser. Zo werd het in Losser niet warmer dan vijf graden tegen acht in Clinge.
De EPS-pluim geeft op wat langere termijn aanhoudende onzekerheden aan, veel leden geven een koudere oplossing maar de rode oper blijft helaas koppig. Als de oper gelijk mocht krijgen, zou het wel eens lokaal 11 graden kunnen gaan worden en dat zou erg ver boven normaal zijn voor de tijd van het jaar. De control gaat in iedergeval naar beneden.
In de komende uren gaan de buitjes eruit, maar langs de kust blijven ze tot ongeveer 02:00 uur aanwezig. Buiten de buitjes om staat er weinig wind. Dinsdag zijn er wolkenvelden met kans op wat zon. De temperatuur ligt overdag rond de 8 graden. De wind krimpt naar het westen en is dan zwak tot matig. Tegen het weekeinde wordt het weer ontstuimig en trekt de wind aan. Voorlopig blijft het aan de milde kant.
Groeten uit Clinge.
Quote selectie