In de VS wordt dit weekend een zware sneeuwstorm verwacht die een groot gebied van de VS zal aandoen. Vanaf de zuidelijke vlakten tot aan het uiterste Noord Oosten. Vele cm's sneeuw worden verwacht en nu al gaan waarschuwingen uit voor verkeersbelemmerende sneeuwval. Ook wordt verwacht dat het vliegverkeer vertragingen zal ondervinden.
In ons werelddeel geeft MeteoFrance waarschuwingen uit voor zware sneeuwbuien in het uiterste zuiden van Frankrijk en voor Corsica. Dit onder invloed van een retrograad hoogtelaag[ koudeput]dat van Grieknland naar Spanje trekt. Er wordt vanaf 3 cm tot 10 cm sneeuw verwacht afhankelijk van de hoogte.
Al met al de winter krijgt zo her en der wel gestalte, bij ons ook een beetje.
Voor mij is as. dinsdag interessant; immers er is een mogelijkhied dat de jet een zeer zuidelijke koers gaat lopen en dat daardoor hogedruk opbouw in het Noorden goed kan doorzetten.
gegroet,
John Heydanus
PS nog een plaatje erbij, Midden Frankrijk, Aubigny sur Nere met een Tn van - 2 gr C.
Quote selectie