Bericht van: Erwin (Zelhem, Gld)
, 27-03-2008 20:00
Fotoverslag Maartse buien 21-03/26-03 2008
Mooie luchten, fikse sneeuwbuien en af en toe een klap onweer. Me niet hoeven vervelen deze dagen.
21-03-08
Het begon wat nevelig, en de buien waren dan ook niet zo goed zichtbaar. Gelukkig kwam hier na de eerste bui verandering in en waren er soms prachtige luchten zichtbaar.
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
22-03-08
Deze iets minder interessante dag bracht toch nog wat interessants;) Het sneeuwde namelijk:b
(Invalid img)
23-03-08
Vandaag, 1e paasdag. Oftewel familiebezoekdag. In de ochtend was het felblauw en de zon was goed te voelen. Mijn oog viel onderweg al snel op een halo welke steeds maar in helderheid toenam, tot hij volledig rond en vrij helder zichtbaar was te Wildervank, de eindbestemming.
(Invalid img)
Uiteindelijk nam de bewolking toe en kwam er een klein buitje aanzetten welke enkel wat lichte sneeuw bracht.
(Invalid img)
Visite zat erop, tijd om 160km richting huis te rijden. Al snel in een flinke sneeuwbui terecht gekomen net ten noord van Assen. Hierna werd het kortstondig droog om later bij Pesse weer in een felle sneeuwbui terecht te komen. Bij Hoogeveen was het droog en werd mij ten west een shelfje zichtbaar. De eerste shelf sinds maanden:)
Foto gemaakt net na Zuidwolde
Even later op een open stuk rond Balkbrug viel me een donkere lucht op. Deze ontwikkelde zich later tot het 2e shelfje, uiteraard toen ik al een stuk verder was:b
(Invalid img)
Ontstaand shelfje.
(Invalid img)
Dit verdween uit m’n beeld en we begonnen ondertussen aardig in de buurt van Lemelerveld te raken. Ook hier werd weer en erg donkere lucht zichtbaar ten westen, maar van een shelf was niks te herkennen. Vlak voor Raalte werden dan eindelijk de vage contouren van een shelfje zichtbaar, en deze trok vrij snel over.
(Invalid img)
Niet veel later kwam er een witgrijze muur aanzetten welke de wegen rond Raalte even gevaarlijk maakten. Bij Wesepe vielen dikke vlokken met hoge intensiteit omlaag en we reden dan ook niet harder dan 50, waar 50 was toegestaan;)
Deze foto genomen te Wesepe, net ten Z van Raalte.
(Invalid img)
Uitendelijk thuis aangekomen in een droog en grijs Zelhem, met temperaturen nog ruim boven 0. Maargoed, er zaten nog altijd wat leuke dagen aan te komen.
24-03-08
Vandaag vroeg opgestaan omdat ik als Paashaas moest fungeren bij de korfbalclub, Het was behoorlijk kil tijdens het verstoppen van de eieren en het sneeuwde ook licht. Hiervoor was het kortstondig wit geweest(Tevens de eerste keer deze winter dat het wit werd door sneeuw), maar dat was rap weggegooid. Al snel kwamen er opklaringen aan en was het best te doen. Maar ook de buien kwamen en deze brachten weer mooie luchten met zich mee.
De witte waas in de tuin, na enkele minuten was ook alles weer verdwenen.
De buienluchten die dag.
Temperatuur maar dalen en dalen, en er waren nog buitjes op komst. Dat kon leuk worden!:)
En ja hoor..
25-03-08
Op bed gegaan met een toch wel witte wereld en temperaturen onder 0, met de hoop dat het aankomende ochtend flink wit zou zijn. Rond 4u werd ik toevallig wakker en duwde ik even de gordijnen aan de kant om te kunnen zien of er al wat wits lag. Niet meer dan toen ik ging slapen. Zonder op de radar te kijken weer m’n bed in gedoken, terwijl het 4:05 zou moeten zijn begonnen met sneeuwen. Balen! of toch niet? Niets is namelijk leuker dan onverwacht wakker worden in een witte wereld. En dat gebeurde dan ook. Om 6:45 ging de wekker, en het eerste wat ik deed was: de wekker uitzetten:b daarna meteen de gordijnen open. Het was wit! Er lag zo’n 1 cm op de stoep en straat. En ongeveer 2cm op voorwerpen zoals prullenbakken, pergola’s en auto’s.
T was dinsdag, dus dat betekend stagedag. Zoals normaal op de fiets gesprongen en richting Hummelo vertrokken. Meteen maar foto’s maken, want had toch al wel door dat dit er die middag niet meer zou liggen. De fietspaden waren behoorlijk glad en ik moest dan ook even uitwijken voor een sneeuwschuiver, die het geheel nog veel gladder maakte. Op alle 3 de rotondes die ik in m’n tochtje tegenkom, was er wel een ongeluk gebeurd.
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
(Invalid img)
Niet veel meer, en dat een kwartier na de eerste foto. Maar op deze plaats lag dan ook geen centimeter.
(Invalid img)
’S middags nog altijd prachtige buien, welke soms erg hevig waren.
Mooi dekje gevormd. Mooie periode achter de rug, maar eerst nog een foto van de 26e Maart, net na 12u, toen er nog even een vrij pittig buitje het af maakte.
Zo, eindelijk af, maar tot slot hieronder 4 timelapses van afgelopen dagen.