Franks Weerpraat: pas vanaf zondag lente-achtig

Bericht van: Frank (Doetinchem) , 16-04-2008 09:27 

Goedemorgen weervrienden,

[Volgende weerpraatje donderdag 17 april]

WOENSDAG. In de afgelopen nacht koelde het flink af. Vliegveld Twente kwam tot een minimum van -4,4 C. Aan de grond vroor het -8,5 C. Ook Volkel en Deelen kwam rond de -4 C uit. Vandaag is er veel zon, maar trekken er vanuit het noordwesten ook wolkenvelden het land in. Plaatselijk kan er een bui vallen. Het is koud voor de tijd van het jaar met maxima rond 10 C, in West-Belgie iets hoger. Zwakke tot matige noordelijke wind.
Temperatuur: 10 C. Wind: N. 2-4 Bft.

DONDERDAG. Wederom een heldere en koude nacht met minima tot -3 C. Overdag perioden met zon, maar in het noorden ook wolkenvelden en later op de dag kans op wat lichte regen. In de middag neemt ook in Belgie en later Zuid-Nederland de bewolking toe, maar daar blijft het droog. Temperatuur loopt op naar ongeveer 12 C. Zwakke tot matige en aan de kust en boven open wateren vrij krachtige naar noordoost draaiende wind.
Temperatuur. Dag: 12 C. Nacht: +3 tot -3 C. Wind: NO. 2-5 Bft.

VRIJDAG. Veel bewolking en in de nacht gaat het vanuit Frankrijk in Belgie regenen. De regen trekt in de ochtend moeizaam noordwaarts en neemt in activiteit af. In het noorden blijft het waarschijnlijk droog. Bij een matige tot vrij krachtige en aan de kust krachtige oostenwind is het met 10 C een koude dag. De vorst in de nacht verdwijnt. In de avond volgt er vanuit het zuiden opnieuw regen.
Temperatuur: 10 C. Wind: O. 3-6 Bft.

ZATERDAG. Af en toe zon maar ook enkele buien. Temperatuur tussen 10 en 13 C. Meest matige tot aan de kust en boven open wateren vrij krachtige tot krachtige wind uit oostelijke richtingen.
Temperatuur: 10 tot 13 C. Wind: O. 3-6 Bft.

ZONDAG. Af en toe zon en slechts een kleine kans op een bui. Aanmerkelijk zachter met maxima tussen 15 C in het noordoosten en 20 C plaatselijk in West-Belgie. Zwakke tot matige en aan de kust en boven open wateren vrij krachtige oostenwind.
Tenperatuur: 15 tot 20 C (B). Wind: O. 2-5 Bft.

VOLGENDE WEEK. Licht wisselvallig en temperaturen meest tussen 13 en 17 C. Nog steeds vrij koude nachten.

Nader bekeken
Een hogedrukgebied tussen IJsland en Scandinavie zorgt bij ons de komende dagen voor een winddraaiing van noordwest naar oost. Het hoog kan niet voorkomen dat een zwakke hoogtestoring vandaag plaatselijk toch nog voor een bui kan zorgen. Morgen nadert er vanuit het noordoosten een zwak warmtefront. Dat zorgt in Noord-Nederland voor meer bewolking en mogelijk wat lichte regen. Inmiddels nadert vanuit het zuiden een occlusie, behorend bij een lagedrukgebied voor de kust van Frankrijk. Dit resulteert in het zuiden in meer bewolking, maar het blijft daar droog. Op vrijdag rukt de warmere lucht uit Zuid-Europa verder noordwaarts op. Door de toenemende drukverschillen neemt de oostenwind toe en gaat het op vrijdag vanuit het zuiden regenen. Door tegenwerking van het hogedrukgebied ten noorden van ons weet de zachte lucht ons nog niet te bereiken en lijkt het front ergens boven ons land op te lossen. In de nacht naar zaterdag volgt een tweede front met regen. Zaterdag overdag vallen er buien en wordt het in Belgie al wat zachter. Op zondag heeft de warmere lucht dan eindelijk de Benelux veroverd en loopt het kwik snel op naar 15 C in het noorden en zelfs 20 C plaatselijk in Belgie. Er valt slechts nog een enkele bui.

Volgende week lijkt het Franse laag over Duitsland naar Oost-Europa weg te trekken en breidt het hogedrukgebied tussen IJsland en Scandinavie zich zuidwaarts uit naar onze omgeving. Dat resulteert in redelijk lenteweer met slechts nog een enkele bui en temperaturen die iets boven de normaal van 14 C. In de nachten kan het wederom weer flink afkoelen met kans op vorst aan de grond.



























http://www.bouwcommunicatie.nl/bouw-weer/