Bericht van: Bernard (Bennekom)
, 25-04-2008 18:12
Ondanks dat ik in 2007 maar weinig weervideo's gemaakt heb, zat er toch nog wel wat interessant materiaal tussen. Ik heb lang moeten wachten met het downloaden ervan, omdat mijn oude camcorder niet compatible bleek met Windows Vista. Sinds vandaag ben ik echter de trotse eigenaar van een nieuwe camcorder en deze werkt gelukkig wel met Windows Vista!
Anyway, bij deze de eerste video. Het is een timelapse van een ontwikkelende buiencel op 10 juli 2007. Eenmaal boven het Markermeer produceerde hij een paar ontladingen en een redelijke funnel cloud. De hoos is trouwens op de video vrijwel niet te zien, de afstand was te groot. De muzieke begeleiding is van good old Creedence Clearwater Revival
De tweede is een timelapse van een shelf cloud passage op 16 juli, nabij Amersfoort. De shelf cloud vormde niet de voorste begrenzing van een bui, maar hing samen met massieve outflow van een actief buiencomplex boven Flevoland. (geen geluid)
Dit is mijn tweede video van 3 juli, te Flevoland. Tijdens een buienjacht zag ik dat één bui in een buienlijn uitgroeide tot een cel met een mesocycloon. De rotatie was soms evident (geen geluid):
Deze video is minder interessant helaas. Het contrast was slecht en de bui was te dicht bij voor de camera. Alleen met een fotocamera met groothoeklens kreeg ik de bui beter op de plaat. het bleek namelijk een zogenaamde klassieke supercell! (helaas geen statief, dus stond de camera op het autodak)(geen geluid).