Gisteren bericht ik al van de branden, maar wist niet zeker of hetgeen ook bosbranden waren. Nu.nl bevestigd vandaag mijn vermoeden dat het dus wel degelijk om bosbrand gaat op de heuvels bij LA. Webcam laat iedere 5 min een nieuw beeld zien. LA zelf is amper zichtbaar door de rook. Alleen in de nacht zie je de lampen en gloed van het vuur.
http://www.weerwoord.be/includes/forum_read.php?id=793048&tid=793048&exp=1
Persbericht:
LOS ANGELES - Zeker duizend inwoners van Californië hebben hun huis moeten verlaten wegens bosbranden bij Santa Anita Canyon, ongeveer 25 kilometer van het centrum van Los Angeles. Dat heeft de brandweer zondag laten weten.
ANP
Vijftig mensen die een huwelijk vierden in de natuur moesten met een helikopter worden geëvacueerd. Het vuur had de groep omsingeld.
Een woordvoerster van de brandweer zei dat sinds zaterdag 140 hectare bos in vlammen is opgegaan. Ze voegde eraan toe dat het nog wel vier of vijf dagen zal duren voordat het vuur onder controle is. Hoewel het warm is in Californië helpt het weer wel mee. Er staat weinig wind en het is vochtig.
Blusvliegtuigen
De autoriteiten hebben vierhonderd brandweerlieden naar het getroffen gebied gestuurd. Ook zetten ze blusvliegtuigen en helikopters in. Door de branden zijn nog geen gewonden gevallen. Voor vierhonderd tot vijfhonderd huizen gold een verplichte evacuatie.
Vorig jaar oktober eisten bosbranden in Californië zeven levens. Ongeveer 2000 huizen werden toen verwoest. Honderdduizenden mensen zochten uit voorzorg elders een veilig heenkomen.
Quote selectie