Re : Goedemorgen

Bericht van: Theo (Buren Ameland) , 30-07-2009 15:02 

Het wil dit jaar niet echt met het onweer in het noorden. En als het een keertje raak is is het in het holst van de nacht. Het eerste onweer kondigde zich tegen 2:00 aan met felle flitsen en kanonschoten maar toen het Heerenveen had bereikt was de aktiviteit eruit en was het gewoon wolkenonweer wat ook slecht te zien was.
De bui gaf 9 mm.
Rond 3 uur dan maar eens naar bed en pas gaan slapen nadat ik eerst een paar muggen heb moeten meppen. Om half 6 werd ik wakker gedonderd door een volgende bui. En dat was een smerige, nog geaccentueerd door het groenige licht van het ochtendgloren. Er zaten talrijke ferme inslagen bij met dito donders maar het zwaartepunt trok net noordwestelijk van mij langs. Toen brak er een hevige maar korte stortbui uit met forse windstoten die door de schoorsteen gierden. De boompjes zwiepten lekker heen en weer zodat het eksternest er uit woei (of dat is later nog gebeurd). Voordat ik echt ging slapen was de nacht alweer voorbij.

Victor



Dank voor 't verslag Victor,
't is een herkenbaar verhaal.
Ik ben blij dat ik nog geen berichten heb gekregen dat er dieren door de bliksem zijn getroffen, het ging echt even heel mal, vanacht hier ook.
De problemen van vandaag draaien niet om de aantallen van de bevolking hier op de planeet. We moeten die discussie heel duidelijk onderscheiden, we zijn daar vaak erg verward over. Niet de aantallen veroorzaken het probleem maar de manier waarop we produceren en consumeren en ons organiseren op deze planeet. Het is vooral ons consumptieniveau- de manier waarop de bevolking in het rijke deel van de wereld leeft- dat de planeet schade toebrengt.

Goedemorgen   ( 259)
VdeV(Heerenveen) -- 30-07-2009 14:59
Re : Goedemorgen   ( 100)
Theo (Buren Ameland) -- 30-07-2009 15:02
ook hier valt weinig te beleven   ( 55)
Roelant (Utrecht-West) -- 30-07-2009 15:21