groot deel van de US. Op amerikaanse weerfora kom je nogal wat globale opwarming ontkenners tegen, de juli temperaturen hebben dan ook geleid tot reacties als "so much for global warming", "I'm sure it has to drive Al Gore insane...", "All the record cold should help aid all of the global warming theories out there."
En dat terwijl sommige van die posters over een hele goede, althans bovengemiddelde, kennis van het weer en klimaat beschikken zo aan hun postings te zien. Het lijkt me aldaar meer een puur politiek onderwerp te zijn (geworden).
Het komt doordat Amerikanen in de waan verkeren dat de VS de hele wereld beslaat. Het woordje 'hybrisimperium' gebruik ik bepaald niet voor niets. Je ziet dat ook mensen die beter zouden kunnen weten er bepaald niet immuun voor zijn. En dat zegt weer temeer over de arrogante èn naïeve Amerikaanse mentaliteit. Het is een volkomen wereldvreemd, in feite cognitief geïsoleerd volk geworden.
Meer dan 90% van de Amerikanen is nog nooit naar het buitenland geweest. En dat denkt dan 'de politieman van de wereld' te kunnen zijn (kreet uit de Bill Clinton-periode).
Deze situatie is aan het kenteren, juist doordat zo hard blijkt dat de economische crisis in feite alleen het westen treft (niet Midden- en Zuid-Amerika, niet de Arabische wereld, niet Afrika, niet Azië) - voor het eerst in eeuwen van Brits- en Amerikaans 'imperium' feitelijk.
Quote selectie