Op dit moment trekt de convergentiezone langzaam het zuidwesten van het land binnen. Daarin draait de wind geleidelijk naar het zuidwesten tot westen en trekt daarbij vooral aan zee tijdelijk aan tot windkracht 5. De temperatuur krijgt daardoor een kleine dreun, in Vlissingen koelde het af van 29,0 naar 25,0°C in een half uur tijd. Inmiddels is de temperatuur gestabiliseerd. Verder landinwaarts zal het denk ik niet zo hard lopen, enerzijds omdat de wind sowieso afgeremd wordt boven land en daardoor ook meer gekrompen is (de draaïng naar west duurt dus langer), anderzijds omdat er toch nog wat aanvoer over land is.
In onderstaande kaart is e.e.a. weergegeven. De convergentiezone ligt tussen de twee zwarte lijnen. Het gebied met de hoogste temperaturen, boven de 32°C, is rood ingetekend, het gebied met de hoogste dauwpunten blauw. Daar waar beide gebieden overlap hebben is dus de beste combinatie van warmte en vocht. Toevallig ligt daar ook de convergentiezone vlak bij, dus dat gebied maakt het eerste kans op de onweersbuien.
Het zal m.i. nog wel even duren voordat die buien ontstaan. De convergentiezone heeft niet al te veel haast en de wind op hoogte is ook nog niet flink aangetrokken, de metingen gedaan te Cabauw laten zien dat er op 700 hPa nu zo'n 35-40 knopen staat. Dat moet nog aantrekken naar 50-55 knopen in de avond. De eerste buien verwacht ik ergens tussen 15:00 en 16:00 uur, en waarschijnlijk dichter bij 16 dan 15u.
Gr. Ben
Quote selectie