Inderdaad, de wereld is groter dan jouw achtertuin. Extreme hitte. Ja er was extreme hitte vandaag. De temperaturen zoals in Limburg komen maar weinig voor in het NL-klimaat.
Onweer... het komt allemaal wat later dan verwacht. Maar als je kijkt hoe dom recreanten kunnen doen, is media-aandacht hiervoor geen overbodige luxe. Anders hadden de bootjes nu nog op het Snekermeer gelegen, hulpeloos wachtend op hulp. Gelukkig maar zo'n weeralarm (alhoewel de term waarschuwing wat mij betreft wel genoeg is), het voorkomt volgens mij een hele hoop ongelukken.
Je zou er als nuchtere Fries ook gewoon tegen aan kunnen kijken als een weersverwachting. Daarvan weet je toch ook dat het anders kan uitpakken. En toch houd je het als richtlijn aan. Maar dit gezeik in de media - zag net een zeer schampere editie NL, sloopt straks het aanzien van een topinstituut als het KNMI die absoluut hun best doen om heel veel mensen te waarschuwen voor een gevaarlijke situatie die zich zeker voor kan doen.
Ik heb gezegd.
Quote selectie