De verwachtingsperiode wordt uitgerekt om een betere overgang te krijgen tussen het GEFS (Global Ensemble Forecast System) en het CFS (Climate Forecast System), oftewel om de brug tussen de korte- en middellange termijn en de seizoensverwachtingingen te verbeteren. Dit heeft als achterliggende gedachte dat beide systemen twee verschillende dingen simuleren: een snel reagerend systeem (de atmosfeer) en een langzaam reagerend systeem (de oceanen en de koppelingen tussen oceaan en atmosfeer). Omdat beiden uiteraard gelijktijdig werken en ook invloed op elkaar hebben, is het logisch om te proberen de krachten van beide modelsystemen te bundelen door ze dynamisch op elkaar te laten aansluiten.
De brug heeft positieve gevolgen voor de verwachting van de Madden–Julian oscillatie, bijvoorbeeld. Dat is een equatoriaal gebonden oscillatie van afwijkende neerslagpatronen en heeft een cyclustijd van 30 tot 60 dagen. Hieronder weergegeven de anomaliecorrelaties van het CFS model zonder goede koppeling met de korte- en middellange termijn (dun gestippeld) en met koppeling via het GEFS (dikke gestippelde lijn).
Het is overigens onduidelijk of NCEP de uitvoer na +384 uur ook on-line gaat zetten voor iedere gebruiker. Vermoedelijk zal het binnen de NOAA/NCEP blijven.
Gr. Ben
Quote selectie