We krijgen wederom zo'n vervelende NW-veeg. Dat patroon zie je steeds terugkomen.
Felle zon af en toe, mooie luchten, vooral in het binnenland een bui (klapje, hagelkorreltje). Koude nachten (kans op vorst, daar zullen de fruittelers niet blij mee zijn), overdag uit de wind goed te doen in de zon. Tmax uiteraard wat aan de lage kant.
Een beetje zoals begin verleden week dus.
Rob
Die combinatie van mooiweerperioden afgewisseld door typische kou-invallen uit het noordwesten doet mij verdraaid veel denken aan het voorjaar van 1980. Ik heb daar al een paar keer op gewezen. Toen was er af en toe sprake van zeldzaam mooi weer. De mooiweerperioden bereikten een hoogtepunt in de meimaand.
Mei 1980 werd in Friesland qua geringe neerslagproductie zelfs vergeleken met de meimaanden uit de grote jaren 1959 en 1947!
Maar de zomer van 1980 pakte héél anders uit: Zes weken lang zware kille regens.
Ik houd het voor mogelijk dat we dit jaar een 1980-achtig zomerhalfjaar gaan krijgen. Weerkundig interessant is dat dan zeker! Althans ik vond 1980 een boeiend weerjaar met heel veel meridionale circulaties.
Quote selectie