Je ziet dat ook op de GFS kaarten steeds terugkeren, die hoge windsnelhedenboven ZO-NL, en bij uitbreiding Belgisch Limburg en de Ardennen.
Wat (mij tenminste) opvalt is dat dat bij NW-wind niet het geval is. Een wind uit NW, zelfs al voorspellen ze storm op zee, is hier zelden meer dan matig. Maar op een dag als vandaag...de wind bulderde rond het huis, zeker windkracht 6/7.
Volgens mij speelt dus ook nog een andere factor mee op een dag als vandaag (Z of ZZW-winden): de grotere afstand tot de kust. Dat klinkt paradoxaal, maar volgens mij staat er in een zone van de kust tot 100 km landinwaarts juist relatief minder wind, ter compensatie van de hoge windsnelheden op zee. Verder dan 100 km van de kust is er geen invloed meer van zee, en staat er tov de rest van het land meer wind.
Dit geldt dus alleen voor Z of ZW winden, waarbij de windrichting evenwijdig loopt met de kustlijn.
Enfin, dat is mijn idee erover.
Quote selectie