Als je al snoeiharde records nodig hebt om geloofwaardig te zijn is er mischien ook niet zo veel aan de hand. Nee, de aarde koelt niet af maar warmt wel minder sterk op dan verwacht. Je kunt dat nu ook niet langer op La Nina schuiven want die is alweer een jaar voorbij.
Ergens hoop ik ook dat het binnenkort weer snel opwarmt. Niet dat ik zo zeer overtuigd ben van de klimaatscrisis maar om andere milieuproblemen aan te pakken en oog te houden voor de naderende energie schaarste. Dankzij de paniekerige hype rondom CO2 zijn veel belangrijke wereldproblemen aan het klimaat opgehangen. Wanneer het klimaat niet verder opwarmt brokkelt het draagvlak af en sleurt die andere zaken mee in zijn val. Bovendien verliest de klimaatwetenschap haar geloofwaardigheid en is ze niet meer in staat voor toekomstige klimaatsproblemen te waarschuwing.
Het effect van een fals weeralarm is nog wel te overzien maar de effecten van een fals klimaatalarm kunnen veel ingrijpender zijn voor toekomstige generaties.
Victor
Quote selectie