Op het hoofdforum sneeuwt dit draadje helemaal onder dus bij deze even op het verdiepingsforum omdat ik graag wat nadere uitleg wil over het een en ander
En als het fout is, graag uitleg hoe en wat.. Puur er nogal positief vanuit gaand, dus niet om te hopen; alleen om de mogelijke scenario's even door te nemen.
- Door de kou uitbraak op het Noord-Amerikaans continent is hogedruk ontstaan boven land (kou + land = hogedruk?). Daardoor wordt de westcirculatie daar geblokkeerd en gedwongen om naar het zuiden te gaan; uiteindelijk zorgt dat er voor dat de activiteit op de oceaan tussen Amerika en Europa ook afneemt. Daarnaast zou het dan ook zo moeten zijn dat als de kou niet het continent was uitgestroomd maar over de oceaan, de kansen voor ons qua winterweer erg zouden afnemen (kou + warme zee = lagedruk).
- Boven Rusland ligt of zal er een grote bak met kou komen te liggen die zodra er een goed hoogdruk gebied ontwikkeld de komende periode, zo richting Europa zal uitvloeien. Stel nou dat er ook een zooi kou over Scandinavië zou trekken en voor de Noorse kust boven de zee voor depressies gaat zorgen (kou + wareme zee = lagedruk?)... wordt zo'n laag dan in de regel gedwongen om af te zakken naar het zuiden als de oceaan geblokkeerd is door hoge druk, of vormt dat dan juist een retrograadse aanval op de blokkade? Óf is het zo dat zo'n laag kan uitgroeien tot een Polar Low, waarna deze afzakt naar het zuiden?
- GFS en ECMWF hebben beide de laatste dagen nogal lopen zinspelen op een mogelijke winterse setting; onbekend bleef (/ is) wat er nou precies gaat gebeuren. Is het zo dat je kunt zeggen dat er voor beide modellen blijkt dat er een kleine puzzelstuk op zijn plaats valt, waardoor het mogelijk is dat er iets met kou gaat gebeuren? Je ziet in de pluimen (/ ensembles iets minder) dat de helft van de leden na een x aantal dagen voor kou gaat. De andere helft niet. Is er dan halverwege het rekenproces iets wat bij de ene helft als puzzelstuk wordt gezien, waardoor er mogelijkheden zijn tot kou... en bij de andere helft (met een iets andere uitgangspositie) dat die puzzelstuk niet voorkomt in de berekeningen, waardoor een zachtere uitkomst (minder koude uitkomst) als eindresultaat er uit komt?
Alvast bedankt voor de antwoorden!
Quote selectie