Noordelijk hoog: kans voor de winter?
Rond het midden van de volgende week zien we in een groot deel van de Uitvoer een krachtig hoog op de noordoostelijke Atlantische Oceaan of boven Scandinavië ontstaan. We zien dit nu in ongeveer 80% van de Uitvoer. In de rest blijft het hoog bij de Britse Eilanden liggen.
Met een noordelijke positie van het hoog kan koude lucht zuidwestwaarts stromen. Of deze ook werkelijk over ons land uitstroomt is nu nog niet te zeggen. Daarvoor luistert de ligging van het hoog te nauw.
Zoals het er nu naar uitziet zien we in ongeveer 40% van de Uitvoer een echt koudere periode, dat wil zeggen 's nachts vorst en overdag niet of nauwelijks boven nul. In ongeveer 30-40% van de Uitvoer blijft het bij enkele koude nachten. We zien in die oplossingen al snel weer depressies over de Noordzee of Scandinavië zuidoostwaarts trekken zodat we weer in zachtere Oceaanlucht komen. De GFS0812 Oper Uitvoer dringt de koude lucht niet echt tot ons land door. De EC0812 Oper Uitvoer is een voorbeeld van een nieuw laag vanuit het noorden, maar de invloed daarvan is nog niet duidelijk, de zachte lucht dringt wel het land binnen maar hoever is nog niet duidelijk. In de rest van de Uitvoer dringt de kou niet echt tot ons land door of blijven we onder invloed van een Brits hoog met een aanhoudend noordwestelijke aanvoer.
Quote selectie