of is deze kritiek juist overdrijven? volgens mij zijn de meeste leden vooral enthousiast dat het winters gaat worden en dat er sneeuw KAN vallen en dat we MOGELIJK kunnen schaatsen. Alles en iedereen zoekt naar zekerheid en geeft daarmee dus de onzekerheid tegelijk aan.
dat een model iets uitrekent, dat zijn feiten. je kunt dus zeggen dat het volgens het GFS volgende week -8 wordt en dat er 20cm sneeuw in een week valt. het is ook een feit dat elke nieuwe run weer nieuwe getallen oplevert. de modelfeiten moeten dus niet verward worden met dat die berekening ook de werkelijke waarheid wordt.
ik heb zelf de indruk dat veruit de meeste leden dit verschil prima maken tussen modeluitkomsten en de uiteindelijke werkelijkheid. 2-3 dagen vooruit is er zekerheid, de rest is een trend/scenario.
Quote selectie