Goeiemorgen Kimme,
Jouw uitleg over de rosse maan klopt als een bus! Leuk, want je hoort hierover soms de meest absurde dingen vertellen. Het "rosse" slaat inderdaad niet op de kleur van de maan zelf, maar wel op de bevroren bloesem.
Je moet maar eens kijken wat er soms als waarheid verkondigd wordt. Dit vond ik op het internet onder een rubriekje "raar maar waar":
IJsheiligen : Hoewel de ijsheiligen maar over een viertal nachten beschikken om koude vrieslucht over het land te jagen, doen ze dit met een nietsontziende strengheid. Ze beschikken over de zogenaamde " rosse maan ", die door de landbouwers met angst tegemoet wordt gezien. De omloop van de rosse maan eindigt omstreeks half mei. De laatste dagen van haar omloop worden de ijsdagen genoemd. Ze worden gekenmerkt door koude, scherpe noordenwinden en uiterst schraal weer.
Is het mogelijk om nog meer onzin samen te ballen op dezelfde ruimte? Nog maar eens een voorbeeld hoe voorzichtig je moet omspringen met "informatie" op het internet.
Prettige werkdag nog!
Gert
Quote selectie