Hallo mensen hier een weerbericht van 22 december 2009.
Wie had dit ooit verwacht,zo'n periode met veel sneeuw en vorst. Niet iedereen werd op veel sneeuwgetrakteerd,want de (zuid)oostelijke delen hebben lang niet zo veel sneeuw gehad als in het noorden,midden en westen van het land.Maar goed aan een winters offensief komt een keer een eind met dooi. Op sommige plaatsen ligt nog zoveel sneeuw dat ik verwacht dat er regionaal best sprake kan zijn van een witte kerst. De grootste kans voor het noord(oosten) de kleinste kans voor het (zuid)westen.
Dinsdag 22 december: Het wordt vandaag een grijze,sombere dag met enkele buien die bestaan uit regen,(natte) sneeuw en ijzel(glad!). De temperaturen schommelen veelal tussen de 1 en 4 graden boven nul. Later klaart het mogelijk op en kan het veelal licht gaan vriezen,zo'n graad of -2,-3,vooral het oostelijke en noordelijke deel van nederland.
Woensdag 23 december: De kans op neerslag neemt sterk af,het blijft wel bewolkt en heel af en toe kan het zonnetje tervoorschijn komen met temperaturen veelal tussen de 0 en 4 graden boven nul.
Donderdag 24 december: De donderdag wordt een dag met veel bewolking en later mogelijk wat (lichte) sneeuw uit het zuiden met temperaturen tussen de 0 en 2 graden boven 0.
De Kerstdagen+daarna: Regionaal gaan we een witte kerst krijgen,ook al is de meeste glans van het witte landschap er dan van af,het kan een witte kerst worden,waarbij ik de kans redelijk in schat. Dooien gaat het echter wel met temperaturen tussen de 1 en 3 graden,de 2e kerstdag is er sprake van een zelfde weertype: Zeer somber weer met kans op wat regen/sneeuw.
Daarna,daarna keert de winter terug of niet?: Het is een onzekere situatie,maar ik schat dat er best mogelijkheden zijn op een nieuw Scandihoog en opnieuw vrieskou.
Gr Jesper.
Quote selectie