Ook volgende week mogelijk weer sneeuw. Koude luchtlaag neemt weer in dikte toe ofwel de vorst keert terug.
Een persistente zuidelijke westcirculatie, een hoogterug die ter hoogte van IJsland uitgroeit tot een blokkade en een omvangrijk Atlantisch lagedrukgebied dat zich langzaam naar West-Europa verplaatst. Dat zijn de belangrijkste ‘smaakmakers’ op de verwachtingskaarten voor volgende week. Daardoor bij ons vanaf midden volgende week toenemende kans op neerslag. We geraken namelijk in het overgangsgebied tussen de kou in het noorden en de zachte lucht in het zuiden.
De neerslagkansen zijn over het algemeen groter in het zuiden dan in het noorden en afhankelijk van de dikte van de koude luchtlaag moet zeker ook met sneeuw rekening worden gehouden. Verder vanaf dinsdag toenemende winden uit oostelijke richtingen en opnieuw temperturen beneden nul. Kortom we zijn nog niet van deze winter af.
Hoezo december? Aan de voorzijde van een over de Benelux koersende depressie is warme lucht uit Afrika via Italië naar Midden-Europa en de Balkan gestroomd. In het Italiaanse Pescara werd het donderdag met 25,1º zowaar zomers warm. In Bosnië kwam Banja Luka op 20,1º uit en in Servië registreerde Valjevo 21,7º. In het Alpengebied een maximumtemperatuur van 15,5º in Lunz, Oostenrijk en 16,8 in het Zwitserse Altdorf.
Quote selectie