Ben je er in je berekeningen misschien van uitgegaan dat de Oper ook tot +360u gaat?
Dat zou wellicht ook de sprong bij +240u verklaren
Nee, de operationele run en controle run doen helemaal niet mee. Ik reken met 50 leden. Ik denk dat ik al weet wat het is: het feit dat ik 00Z en 12Z run gezamenlijk neem. Bij de 00Z run is de +6 06Z, de +12 is 12Z, enzovoorts, bij de 12Z is de +6 18Z, de +12 00Z, enzovoorts. Als we de verwachtingstijden tegen elkaar uitzetten krijg je dit:
00Z: 06Z 12Z 18Z ...
12Z: 18Z 00Z 06Z ...
Het zigzag-patroon komt omdat het model een dagelijkse gang kent in de fout: het scoort (gemiddeld) slechter bij de neerwaartse en opgaande tak van de dagelijkse gang dan tijdens de piek en dalmomenten. Vandaar dat de afwijkingen gemiddeld voor +6 (verwachtingsuur 6 of 18, afhankelijk van de run) veel groter is dan voor +12 of +24.
Hieronder twee grafieken: afwijking per verwachtingstijd voor 00Z run (rood) en 12Z run (blauw). Je ziet een dagelijkse gang. De tweede grafiek toont de gemiddelde afwijking per uur van de dag (ongeacht verwachtingstijd) voor de 00Z en 12Z run. Een heel vergelijkbaar beeld.
Gr. Ben
Quote selectie