Re : Zeker maar in de regel niet zo bijzonder

Bericht van: Robin (Spijkenisse) , 17-01-2010 11:34 

Als ik het zo lees, ben ik met name helemaal niet onder de indruk van de aaneengesloten periode ijsdagen. Ik dacht even:ze bedoeln vast slechts deze eeuw. Maar nee dus. Bedenk dat er een plaats is in NL (ternaard volgens mij) waarhet wel eens 28 dagen op rij niet boven nul kwam. Vrijwel geen plaats in Zid Zweden tot voorbij Stockholm (aan de kust in de geval) die dat "beter" deed.
In de regel moet men 4-7 jaar terugg aan voor een langere koude periode, maar in het zuiden gaat het om tientallen jaren. Toch een mooie score.


zo zie je maar waar dat onder gunstige omstandigheden de vorstproductie ook in die gebieden niet super bijzonder is. Wie nu nog twijfelt aan de opwarming van de aarde heeft z'n kop onder de grond gestoken. Deze relatief koude januarimaand wordt later dit jaar weer afgestraft met ver bovennormale temperaturen. Ik zit nu al te denken aan een 2006 scenario. Trouwens in de VS en delen van Canada is het bijzonder zacht de laatste tijd.

Zonet het weerbericht op radio 10 gold. Dit weerbericht is afkomtig van PP. Aanstaande woensdag een ouderwets koude dag met matige tot strenge vorst in de nacht. Ach ja alle weerbureaus gaan voor temperaturen tussen de +3 en -1 en PP maakt het alweer extreem:D

Robin

Ook delen van Zweden een koude periode   ( 472)
Tinus Lichtenvoorde ( 20m) -- 17-01-2010 10:01
Zeker maar in de regel niet zo bijzonder   ( 172)
Jorge (Middelburg) -- 17-01-2010 10:10
Re : klopt wat je zegt. Opvallend vond ik meer   ( 99)
Tinus Lichtenvoorde ( 20m) -- 17-01-2010 10:26
Re : Zeker maar in de regel niet zo bijzonder   ( 62)
Robin (Spijkenisse) -- 17-01-2010 11:34
Onderzoek wijst iets anders uit   ( 41)
Jorge (Middelburg) -- 17-01-2010 11:59