En ik spreek uit ervaring, niet dat ik er zelf misselijk van werd, maar ik heb toen ik op een boot/ schip zat, wel eens andere mensen er misselijk van zien worden (meer dan 1 tegelijk). Zeeziek zijn is niet een fabeltje.
Ik heb wel eens weken op een zeiljacht gezeten. Toen ik er na weken weer vanaf af was en ik weer op mijn gewone bed in huis sliep, voelde ik de deiningen nog steeds in mijn lichaam.
Zelfs de kleinste niet alledaagser trillingen/ golfbewegingen (zoals een zeer lichte aardbeving) kan iemand die daar gevoelig voor is, zeker wel misselijk maken!
Het kan gek klinken (en ja, ik reageer ook helemaal anders, apart geval reeds sinds mijn geboorte, al zeg ik het zelf

), maar zelfs na 5 minuten overzetboot heb ik last van wiebelende benen voor de rest van de dag. Geen inbeelding, echt onstabiel op m'n twee 'stekkies'. Mijn ouders hebben ooit eens een storm meegemaakt op een overzetboot naar Noorwegen en daar lag iedereen plat. Allemaal zo ziek als wat. Het beste is ook van plat te gaan liggen. Kranten zweefden door de lucht om dan weer op te tafel te landen en bekers en borden zwierden heen en weer op tafels voorzien van houten randen (en maar goed ook)

.
Groetjes,
Katya
Quote selectie