Parc Sandur

Bericht van: Gerbrand (Zandpol) , 23-01-2010 20:47 

Hoi Mickel,

Parc Sandur is een mooi plekje om de komende week te zitten. In Emmen zelf liggen er nog volop sneeuwresten. Met name de bij elkaar geveegde hopen bij parkeerplaatsen zijn hoog opgestapeld. Enkele hopen zijn soms nog 2 meter hoog. De weilanden zijn over het algemeen wel helemaal groen. Mogelijk dat er tot maandagochtend nog een klein laagje sneeuw valt, zodat alles weer mooi wit ziet.

Zodra je van de snelweg af komt, zie je direct de prachtige sneeuwwallen langs de slootkant liggen. Ik woon zelf zo'n 10 kilometer onder Emmen, maar ben niet in de buurt van de Rietplas geweest. Wel is het ijs hier over het algemeen onbetrouwbaar. Door de sneeuw van vorige week is het ijs van onder af aangevreten. Ondertussen is door de beperkte dooi het ijs aan de bovenkant wel wat verbeterd, maar er zijn ook grote stukken op de kanalen waar het ijs helemaal weg is.

Op sommige plekken zal de sneeuw weggeveegd zijn om te kunnen schaatsen en deze sneeuwhoopjes zullen nu opnieuw aangevroren zijn aan het ijs. Vandaag was ook de ijsbaan van Veenoord open. Daar kon wel veilig geschaatst worden.

Zowel gisteren als vandaag bleef de temperatuur opnieuw onder 0 en op die plekken waar het open ligt, moet het water flink afgekoeld zijn. Op de plekken waar ijs ligt, moet het ijs aangesterkt zijn. Ik verwacht dat er op de Rietplas nog wel een ijslaag overgebleven was en dat deze opnieuw is aangegroeid.

Bovendien worden de komende dagen nog lagere temperaturen verwachten met matige vorst, waardoor het ijs heel snel weer dik genoeg zal zijn. Als je er maandag nog niet op kan, zal het zeker dinsdag mogelijk zijn (mits er niet teveel sneeuw valt het komende etmaal). Ik zou dus zeker je schaatsen meenemen. Mocht er toch teveel sneeuw vallen, dan kan je altijd nog langlaufen. Eind van de week zijn er bovendien nieuwe sneeuwkansen vanuit het Noorden.

Tact: -2.2
Een fijne vakantie gewenst
Bericht laatst bijgewerkt: 23-01-2010 20:52

Schaatsen   ( 484)
Mickel (Steenbergen) -- 23-01-2010 19:36
Parc Sandur   ( 129)
Gerbrand (Zandpol) ( 17m) -- 23-01-2010 20:47