"SYNOPTISCHE SITUATIE:
Een noordwestelijke stroming voert polaire lucht aan waarin winterse buien voorkomen. De aangevoerde lucht wordt geleidelijk kouder (temperatuur 500 hPa gaat richting -40 gr.) waardoor de kans op sneeuw verder toeneemt In de koude lucht is langs de Noorse kust een buienstoring ontstaan. Deze buienstoring met bijbehorend laagje passeert vannacht ons land. Een volgende storing in de koude lucht trekt zaterdag over de Noordzee zuidwaarts en trekt in de loop van de middag en avond over het noorden van ons land."
Ik zat de satelliet beelden al de hele tijd te volgen en zag helemaal geen beweging wat kon duiden op een PL. Of zou er nog iets kunnen ontwikkelen?
edit: als ik nu naar de beelden kijken zie ik iets bewegen net ten zuiden van Noorwegen. Zou dat een vormende polar low zijn? Zie kaart hieronder:
Quote selectie