Je moet toch weten waar je precies over praat Sjoerd, voordat je gaat speculeren over die MOS-waarden? Zomaar op basis van een pluim die echt marginaal (nog geen half graadje ensgem.) minder koud is stellen dat de waarden hoger uitkomen dan vandaag slaat helemaal nergens op. Dan kijk je alleen maar naar rauwe uitvoer en niet naar de reden waarom die Mos-waarden staan waar ze staan.
En zoals ik al zei: Waar hebben we het over? MOS-waarden over 8 dagen...Die zijn geen flikker waard, net als de hele pluim voor die dag.
Ik zal de laatste zijn om te zeggen dat ik op dit vlak een expert ben (in tegendeel zelfs) maar geheel onbekend met kaarten, pluimen en ensembles ben ik na zoveel jaar weerfora en weerberichten nu ook weer niet. Als ik zie dat de MOS-waarde voor volgende week vrijdag in de pluim van heden ochtend een heel eind boven het gemiddelde wordt ingetekend, terwijl het gemiddelde -2 aangeeft, dan lijkt het mij logisch dat als de nieuwe pluim voor volgende week zaterdag nu -2 aangeeft, de MOS-waarde voor die dag ook boven nul gezet wordt. Of het ook daadwerkelijk zo zal uit pakken valt allemaal maar te bezien, maar hetzelfde kan je dan zeggen over al die posting die al spreken over de kou inval die nog buiten de 5daagse zit om nog maar te zwijgen over hen die reppen over een zeer koude februari maand. Iedereen heeft recht op zijn of haar mening, maar het zou dit forum echt goed doen als men die zo goed en zo kwaad als dat gaat probeert te onderbouwen (zelfs al is de kennis over het onderwerp heel beperkt) zodat er vervolgens op basis van inhoud (zelfs al spreek je dan over een termijn van 5 tot 10 dagen) over gesproken kan worden. Nu wordt er veel te vaak een kreet gegeven, een kaart gepost, een ensemble/pluim/oper voor waarheid aangenomen en voor je het weet marcheerd vrijwel het hele forum in dronken stemming door deze virtuele zaal, terwijl als er wat verder gekeken wordt, als er gekeken wordt naar grootschalige ontwikkelingen enz. men vaak zal inzien dat er nog (let op! nog!) geen reden is om de polonaise in te zetten. Natuurlijk zie ik ook wel dat de pluimen en ensembles op termijn prachtige dingen laten zien, maar met die zelfde ogen zie ik ook hoe alles achteruit schuift, hoe de scherpe kantjes voor de middel lange termijn er meer en meer af gaan, en dat is niet voor het eerst deze winter. Ik heb al eerder gezegd, op basis van virtuele Hellmannen zou deze winter misschien wel de koudste ooit kunnen zijn.
Quote selectie