Soms heb je geluk. Mij overkwam het afgelopen week.
Op een middag struinden we wat in een Malle Pietje-achtige tweedehandswinkel. Tussen de oude boeken stuitte ik op "Winkler Prins Boek van het Jaar - Uitgave 1963". De naam is een beetje verwarrend, want het gaat over al wat zich heeft voorgedaan in 1962.
Als de jaartallen 1962 en 1963 vallen, dan raak ik altijd gebiologeerd. Ze refereren aan mijn prilste kinderjaren en ik herinner mij allerlei fragmenten van het dagelijks leven. En natuurlijk op weergebied is het een interessante periode: Het koude jaar 1962 sublimerend in die super strenge winter van 1962-1963.
Het leuke van dit boek is, dat het niet alleen beschrijft al hetgeen zich in 1962 heeft voorgedaan, maar in een uitvoerige beschrijving ook de héle strenge winter 1963 meeneemt.
Interessante historische feiten die erin beschreven zijn, zijn o.m. de treinramp bij Harmelen, de stormvloed die Hamburg e.o. trof in februari, de Cubaanse Crisis (oktober 1962), overlijden en begrafenis van Koningin Wilhelmina.
En dus al die uitvoerige beschrijvingen van het weer.
Maar dit alles zegt nog niets van mijn geluk. Nadat ik namelijk die middag geconcentreerd lezend in dat zware en fraai degelijk ingebonden boekwerk al deze feiten in die Malle Pietje-achtige zaak aan mij voorbij had laten gaan, besloot ik het boek weg te leggen en niet te kopen. Ik heb met mijzelf namelijk afgesproken alleen in heel exclusieve gevallen boeken te kopen. Anders zit je er op een gegeven moment helemaal onder - en wat moet je met al die rommel.
Maar toen ik thuis was en af en toe terug dacht aan die prille kindertijd naar aanleiding van dat boek, toen realiseerde ik mij dat ik dat boek over 1962-1963 graag altijd onder handbereik zou willen hebben.
Vandaar dat ik mij zaterdagmiddag onmiddellijk op openingstijd bij Malle Pietje (13.30 uur) meldde. Ik liep naar de plek waar ik het boek achteloos terzijde had geschoven.
Mijn geluk: Het lag er nog.
Ik heb het gekocht en het staat nu onder handbereik in onze boekenkast.
Natuurlijk wil je graag weten, wat ik voor het boek moest betalen. Zegge en schrijve: Twee Euro (€ 2,--).
Quote selectie