Harry,
Mijn allereerste lange termijn prognose begon ik met de tekst:
Ik durf mijn nek uit te steken, O.K. hier gaat ie".
Ongeacht of het nu goed of nietgoed was wat er door mij toen geschreven is.
Het is goed dat ieder zijn mening in dit forum op het weergebied durft, mag en kan ventileren. Om het even hoe het weer verlopen zal. Er is altijd één probleem dat als rode draad door ieders verhaal loopt. Nu wil het weer nogal eens spaaklopen met het cumputer spoorboekje. En dat terwijl de spooroperators allemaal het beste met ons voor hebben. Zetten we toch gewoon de wissel weer om? En zo kan het gebeuren dat eenieder wel iets terug vindt van hetgeen hijzelf in het forum heeft geschreven en is ook het natuurlijk evenwicht hierin weer hersteld.
W'll see, what we will see!!
Groeten van Dick.
Hoi Dick,
Ach, een beetje speculeren over de langere termijn heb ik altijd wel leuk gevonden. Ik lees ook graag altijd even wat anderen ervan denken en wat hun visie op de langere termijn is.
Het gaat er in principe ook helemaal niet om, wie er gelijk krijgt. Elke weergeïnteresseerde in dit land weet immers dat het weer ons vaak uiteindelijk voor ongedachte verrassingen weet te plaatsen.Dat is nou juist het leuke eraan.
Overigens ben ik ook tamelijk gedurfd bezig om nu al mijn vermoeden van een wellicht koele en natte zomer te uiten. Dat vermoeden baseer ik op de ontwikkelingen in de luchtdrukpatronen in april en tot nu toe in mei in combinatie met mijn vooronderstelling betreffende een periodiciteit in het zomerweer (6-jarige periode), waarbij o.m. zomers als 1980, 1974 en 1962 voorbij komen.
In het stramien daarvan past dominantie gedurende een groot deel van het seizoen van koele zeewinden, eerder uit west tot noord-noordoost dan uit zuidwest. Aanvankelijke droogte tijdens het voorseizoen verkeert daarin naderhand in toenemende depressieactiviteit.
't Zijn niet de minst interessante zomers. Ik vind ze vaak wel vrij exclusief.
Nu moet ik er wel aan toevoegen, dat ik wel vrij prematuur ben met mijn inschatting. Mijn hoofdregel is namelijk, dat een goede beoordeling van een aanstaande zomer concreet slechts min of meer betrouwbaar kan aan de hand van het verloop van mei (specifiek voor het juliweer) en dat van juni (voor augustus). In die visie heeft ook de aanstaande junimaand nog een vrije keuze betreffende de aanpak van het weer. En het is mijn overtuiging dat op basis van dat werkelijke juniverloop eerst een prognose mogelijk is voor augustus.
Dit betekent dus ook dat ik mijn geventileerde voorspelling voor aanpassing vatbaar houd. Ik zal dat ook zeker doen, mochten de weersontwikkelingen daar aanleiding toe geven.
Voorshands blijft mijn parool evenwel: We stevenen af op een koele en natte - mogelijk zelfs zéér natte - zomer.
Quote selectie