Actualisatie 16 maart 2010.

Bericht van: Ronald de Wildt (Spijkenisse) , 16-03-2010 21:25 

Aangename temperaturen met veel zon.

Het hogedrukgebied dat redelijk lang ten westen heeft gelegen, bevindt zich actueel boven Frankrijk en trekt morgen naar Midden Europa, waar het zich voor lange tijd lijkt te gaan vestigen.

De stroming draait hierdoor de komende 24 uur naar meer zuidelijke richtingen, waarmee toenemend zachte stabiele maritieme luchtsoorten worden aangevoerd.

Weerbeeld.

Komende avond en nacht: weinig bewolking, wel vorming van (grond)mist. Weinig wind en
Tmin -2/+2 C.

Woensdag:

Slechts hoge wolkenvelden, veel zon en droog. Z wind 2-4 Bft en Tmax van iets onder de 10 C direct aan de kust tot 12-14 C elders.

Donderdag weergaloos, vrijdag minder fraai.

Maar al met al lijkt deze vewachtingsperiode het fraaiste en zachtste weer van deze maand op te gaan leveren.
Zeker donderdag, als onder gezag van hogedruk boven Midden Europa en lagedruk ten westen van Engeland, in een zuidelijke aanvoer zeer zachte en stabiele lucht wordt aangevoerd.
Reeds later op donderdag neemt de bewolking echter al weer toe, onder toenemende invloed van de westelijke lagedruk.
Dat onder regie van sturende lagedruk ten zuiden/zuidoosten van Ijsland, randstoringen vanuit het zuidwesten uiteindelijk tot het Noordzeegebied gaan doordringen.
Neerslag zal ons gebied waarschijnlijk vooral de nacht van donderdag op vrijdag, en vrijdagochtend treffen. Later op vrijdag komen er weer opklaringen, en in de nog altijd vrij zachte luchtmassa's kunnen de temperaturen dan vooral in het zuiden nog duidelijk tot boven de 10 C komen.

Weerbeeld.

Donderdag: vooral eerst zonnig, later toenemend bewolkt vanuit het ZW, in de avond en nacht gevolgd door regen. Z/ZW wind 4-6 Bft en Tmin 4-7 C en Tmax gem. 10/15 C, in Limburg nog iets hoger.

Vrijdag: vooral eerst nog regen mn in het noordoosten, later droger en toenemende opklaringen vanuit het zuidwesten. ZW wind 4-6 Bft, en Tmin 7-10 C en Tmax 8-13 C.


Begin van de lente weinig hoopvol.

Want juist van vrijdag op zaterdag trekt er vanuit het zuidwesten een nieuwe storing over ons gebied, dat zich op zaterdag verenigt met het inmiddels boven Scandinavie aangekomen sturende lagedruk-gebied.

Daarom raken wij zaterdag aan de achterzijde van de lagedruk weer in een koudere polaire noordwestelijke aanvoer.
Met een wisselvallig weerbeeld zullen de maxima dan nauwelijks nog boven de normale 10 C uitkomen.

Deze noordwestelijke aanvoer houdt ook zondag aan. Met lagedruk boven Scandinavie, zullen dan vooral het N/O rekening moeten met buien waarvan sommige wellicht hagel en onweer kunnen bevatten.
Vooral het zuiden kan profiteren van een uitloper van het Groenlandhoog dat zich via Engeland tot over onze omgeving uitstrekt.
De minima gaan het weekend, vooral zondagnacht, geleidelijk weer naar normalere 2-5 C en de maxima op zondag in het N/O iets onder en in het Z iets boven de 10 C.

Gelijk de laatste dagen van februari lijkt ook nu de periode die zachter weer lijkt te bieden, dan ook gelijk zeer zacht.
Vooral donderdag en vrijdag zal de gem. dagtemperatuur zo'n 5 C boven de normaal liggen.

En dat is bijzonder, gezien de thermische ontwikkelingen sinds 2e decade december 2009.

Het is natuurlijk niet bijzonder, gezien de thermische ontwikkelingen van deze eeuw tot nu.
Als we deze afgelopen 3 maanden afzetten tegenover de laatste jaren, dan is het wachten zo lijkt op een mega zachte periode die zijn weerga niet zal kennen......

Maar eigenlijk best wel opzienbarend: want waarschijnlijke patroon van dan lijkt bij uitstek geschikt voor "verdergaand en versterkend" -zacht-zonaal.
En ongeveer de helft van de ens leden gaat hier dan ook van uit.

Lijkt deze maart-maand niet van echte veranderingen tov de afgelopen winter te willen weten vwb patroon-ontwikkelingen.

Want oceanische lagedruk lijkt opnieuw "te blijven plakken ergens ten ZW van Groenland", en opnieuw lijkt de straalstroom die actueel en de komende dagen zo noordwaarts wordt opgestuwd, zo noordelijk dat wij -eindelijk- weer eens in de zachte sector ons bevinden.
Deze straalstroom lijkt volgende week opnieuw sterk zuidwaarts af te gaan buigen.
Veroorzaker hiervan is permanent hogedruk boven Groenland, dat door ondersteuning van een afzakkend Poolhoog, zich zuidelijk gaat uitbreiden.

Door deze waarschijnlijke drukverdeling gaat Scandinavie in en vanaf komend weekend weer volledig met zeer koude lucht overstroomd worden.

Door de weer zuidelijkere koers van lagedruk begin volgende week, bevinden wij ons dan in eerste instantie in maritiem polaire luchtsoorten waarin het vrij wisselvallig zal zijn met temperaturen die gemiddeld iets onder de normale waarden voor de tijd van het jaar zullen zijn.

Met de trend van hogedrukuitlopers vanaf Groenland naar het westen van Scandinavie, en steeds actiever wordende lageduk boven het zuiden, later mn zuidoosten van Europa.

Lijkt de laatste week van maart zelfs nog te maken te gaan krijgen met iets dan op "onvervalst winters" lijkt.
In een N/O aanvoer gaan de waarden op 1500 meter hoogte naar minus 5 of lager, onder aanhoudende wisselvalligheid door lagedruk nabij neemt de kans op winterse neerslag dan ook toe.
Met Tmax dan van 5-9 C en Tmin -2/+2 C, is maart dan op weg een zeer koude maand te -gaan- worden.

De 4e dan achter elkaar, sowieso nog niet gebeurt deze eeuw, op naar nr 5?

Mvg, Ronald.
voor mij is de grote vraag wat moeder Aarde met AGW gaat doen, komt er een correctie?

Actualisatie 16 maart 2010.   ( 332)
Ronald de Wildt (Spijkenisse) -- 16-03-2010 21:25