Het weerbericht op de site van Radio10FM verscheen vandaag vreemd genoeg al later dan gebruikelijk. Weer eens iemand anders dan vaste vervanger "Klaas de Weerbaas" Klaas Karssen, of de incidentele Ben Logtenberg (die hier op dit forum vorig jaar altijd opvallend bijtende kritiek kreeg, vooral van Friese zijde; vond ik toen een beetje vreemd). Dit keer als nieuweling Jos Saanen uit Soerendonk.
Als 'ie dit forum leest, heb ik een tip voor hem: Ik vond het wel een leuk geredigeerd weeroverzicht. Maar qua layout zou ik er wat meer alinea's en witregels willen inbrengen.
Het bericht zelf:
"Vooruitgang
Langzaam maar zeker weet de meizon een wat grotere rol op het toneel te spelen. Gisteren lukte dat, in tegenstelling tot de donderdag, al op veel meer plaatsen. Vooral in de westelijke provincies bood de zon aardig partij. Peter Visser uit Loosduinen meldde vanaf het middaguur een overwegend zonnig karakter; daar steeg het kwik nog naar een afgeronde 17 graden. De Bilt kwam nog uit op 17,2 C. Met name in de oostelijke en zuidelijke helft duurde het allemaal wat langer. Daar schoof, na een overigens heldere start, opnieuw bewolking binnen. Pas later klaarde het ook daar weer flink op. In Budel werd daarbij nog een maximum van 16,4 C weggeschreven. Afwisselend wolkenvelden en zon Ook vandaag moeten we de blikken richten naar het noordwesten. Een zwak front boven de Noordzee voert wolkenvelden aan.Vooral vanmiddag zijn er, met name in de westelijke provincies, ook weer zonnige perioden en blijft het droog. De wind pendelt tussen noordwest en noord en is meest matig, kracht 2 a 3; in het waddengebied nu en dan vrij krachtig, kracht 5. De maxima lopen vanmiddag uiteen van 14 graden aan zee tot 18 graden dieper landinwaarts. Daar waar de zon wat langer aanwezig is kan er lokaal een warme dag uit de bus rollen. Morgen, zondag, verandert er in grote lijnen niet veel in het huidige weerbeeld. Zonnige perioden worden afgewisseld door wolkenvelden of onschuldige stapelwolkjes; ook dan boeken we een overwegend droge dag. Het kwik vloeit in de middag uit naar waarden van 19 a 20 graden Celsius, aan de kust enkele graden lager. Moeizaam proces Hoe gaan we nu verder de komende dagen? We zien op de weerkaarten dat het hogedrukgebied boven de Britse Eilanden zich wat splitst en een aparte kern naar het noorden van Duitsland delegeert. Voor onze omgeving betekent dat de zwakke wind wat meer de noordoosthoek gaat opzoeken; daarmee kan er wat drogere en ook wat warmere lucht binnen sijpelen. Op maandag prijken er op veel plaatsen, begeleid door flink wat zon, kwikstanden van 20 graden of meer op de buis. Na maandag sluipt er toch weer enige onzekerheid binnen de verwachtingen. Diverse rekenbreinen voorzien dat het hogedrukgebied zich weer wat meer terugtrekt. Zwakke storingen proberen dan wat meer invloed uit te oefenen. Maar of dat gaat lukken? Al met al blijft het een moeizaam proces om, met een noordelijke component in de gelederen, een standvastig en aangenaam voorjaarsweer aan te kondigen. De computermodellen weten daar inmiddels alles van af.
Weerman Jos Saanen, Soerendonk 15 mei".
Quote selectie