Actualisatie 24 maart 2010.

Bericht van: Ronald de Wildt (Spijkenisse) , 24-03-2010 17:17 

Warm lente-weer, morgenavond regen en onweer.

Tussen hogedruk boven midden Europa, en lagedruk ten westen van Ierland.
Hebbe wij ook de komende 24 uur te maken met een meest zuidelijke aanvoer van droge en zeer warme lucht.
Actueel, 16.30 uur is in het zuiden de temperatuur tot bijna 21 C opgelopen. In de rest van het land liggen de Tact tussen 17-20 C, slechts de Wadden en delen van Zeeland blijven iets onder de 15 C.

Wellicht dat morgen, door een iets aantrekkende zuid-zuidoostelijke aanvoer op nadering van de westelijke lagedruk, er nog iets hogere temperaturen bereikt gaan worden.

Wel neemt vanaf einde van de middag vanuit het Z/ZW de onstabiliteit van de atmosfeer -sterk- toe waardoor er, vooral, in de avond (lokaal/regionaal) flinke regen- en onweersbuien tot ontwikkeling kunnen komen.
Wordt denk ik een echte nowcasting namiddag/avond.

Weerbeeld.

Komende avond en nacht: afwisseling van -hoge- wolkenvelden en opklaringen. Z wind 2-4 Bft en Tmin 6-10 C.

Donderdag: wolkenvelden, maar ook flinke zonnige perioden, vooral in de middag, later in de middag vanuit het zuidwesten weer geleidelijk toenemende bewolking.
In de loop van de avond, het eerst in Zeeland en westen van Brabant, trekken dan regen- en onweersbuien noordoostwaarts het land over.
Z/ZO wind 4-6 Bft, na passage buienlijn ZW, en Tmax 14-22 C.
Langdurige fase met wisselvallig en vrij koud weer.

Want duidelijk lijkt wel inmiddels dat de bijzonder zachte periode die we nu een week beleven. Niet alleen zacht op zich, maar opvallend tov de temperatuurontwikkeling van de laatste 3 maanden.
Dat deze periode door passage van lagedruk op vrijdag, wordt beeindigd, en voor lange tijd zoals het zich laat aanzien.

Dit omdat het weerpatroon dat zich vrijdag gaat instellen, zeer hardnekkig lijkt.

Tussen een hogedrukmuur ten westen, opgebouwd uit hogedruk aan de bodem boven Groenland of Canada en hoogterug boven het midden van de Oceaan.

En ook vrij hoge luchtdruk ten oosten.

Tussen beide systemen gaat voor lange tijd een uitgestrekt gebied van lagedruk, met kernen meestentijds ten N/NO maar ook af en toe vanuit het ZW opkomend, bepalend worden.
Brengt ons wisselvallig weer, met dagelijks kans op enige neerslag.
De aanvoer uit meest ZW/NW richtingen, voert maritiem polaire luchtsoorten aan, met Hpa 850 waarden tussen 0 en minus 5 C de gehele periode.

Vooral als we ons aan de achterzijde van een passerend lagedrukgebied bevinden, kan daarom de komende periode de neerslag in meer NW aanvoer uit maartse buien bestaan.

De rest van deze maand, en eigenlijk ook een -groot deel van- 1e decade april lijkt er geen ingrijpende wijziging van de situatie te verwachten.
De uitvoer is in die zin vrij consistent de laatste dagen. Verschil zit 'm hoofdzakelijk of de gem. temperaturen richting Paasweekend in een meer ZW aanvoer weer meer richting normaal zullen gaan met 10/11 C. Dit is het beeld zoals het Europese EC dit schetst.Anderzijds is het Amerikaanse GFS van mening dat ook dan de maxima meest onder de 10 C zullen blijven.

Weerbeeld.

Middellange termijn: t/m volgende week dinsdag blijft het wisselvallig met dagelijks kans op regen (weekend) of maartse buien (begin volgende week).
De temperaturen dalen geleidelijk, met vrijdag nog 10 plus mogelijk maar de dagen daarna maxima meest onder de 10 C, begin volgende week zelfs duidelijk onder de 10 C.
De minima die eerst 3-7 C gaan dan 0-5 C met toenemende kans op lichte vorst bij langdurige opklaringen.

Lange termijn:

Juist net voor het Paasweekend lijkt een trekhoog voor enige stabilisering te gaan zorgen, met ook enige stijging van de temperaturen.
Maar het Paasweekend zelf lijkt lagedruk vanuit het westen alweer voor onstabilisering te gaan zorgen.
De temperaturen die in 1e instantie aan de voorzijde van dit L nog rond normaal zullen liggen gaan na passage weer iets omlaag.

De rest van 1e decade april lijkt er geen ingrijpende wijziging te verwachten.

Mvg, Ronald.
voor mij is de grote vraag wat moeder Aarde met AGW gaat doen, komt er een correctie?

Actualisatie 24 maart 2010.   ( 541)
Ronald de Wildt (Spijkenisse) -- 24-03-2010 17:17
Ik deel je visie ditmaal niet...   ( 282)
Frank (Doetinchem) ( 14m) -- 24-03-2010 19:06
Re : Actualisatie 24 maart 2010.   ( 300)
Johan (Hardegarijp) -- 24-03-2010 18:30
Re : Actualisatie 24 maart 2010.   ( 221)
Hans (Diemen) ( -1m) -- 24-03-2010 18:54