zou aswolk eigenlijk aanleiding moeten zijn voor Weeralarm?

Bericht van: Peter (Ameide) , 16-04-2010 20:09 

Rare vraag hè? Ik wil er geen hype mee starten hoor in deze thread, hou me te goede maar ik vroeg het me gewoon af.
OP de site van het KNMI staat dit:

"Het KNMI geeft een Weeralarm uit wanneer het weer gevaar dreigt op te leveren en aanleiding kan geven tot grote overlast of ontwrichting van de samenleving. Een Weeralarm wordt zo mogelijk vanaf 48 uur tevoren voorafgegaan door een waarschuwing. In de periode vanaf 24 uur voorafgaand aan het extreme weer wordt, bij 60 procent zekerheid dat het optreedt, een waarschuwing voor extreem weer uitgegeven. Het Weeralarm wordt op zijn vroegst 12 uur tevoren uitgegeven en dan alleen wanneer het vrijwel zeker is (kans van 90 procent) dat het extreme weer zal optreden."

DHet is gevaarlijk voor luchtvaart
Het ontwricht de samenleving nogal, economisch gezien zeker, in aantallen mensen wellicht minder.
Aan de andere kant: de zon schijnt, het is rustig weer en voor heel veel mensen gaat het leven gewoon door. Is een aswolk een extreem weer fenomeen?

Mijn insteek zou zijn: geen weeralarm met deze aswolk.
Mocht het nou veel extremer zijn met heel veel as, giftige stoffen, donkere wolken en door regen neerslag op de grond van de as. Zou er dan sprake zijn van weeralarm of is er dan sprake van milieu/gezondheids alarm?

gr
Peter

Het weer is altijd bij je 🙂

zou aswolk eigenlijk aanleiding moeten zijn voor Weeralarm?   ( 535)
Peter (Ameide) -- 16-04-2010 20:09
Re : Eerste vreemde foto's   ( 492)
Opsurfer (Wilhelminaoord-Dr) -- 16-04-2010 20:14
Re : Eerste vreemde foto's   ( 226)
Tinus Lichtenvoorde ( 20m) -- 16-04-2010 20:53
Re : Eerste vreemde foto's   ( 167)
Wilco (Lelystad) -- 16-04-2010 21:19
Re : Eerste vreemde foto's   ( 147)
Opsurfer (Wilhelminaoord-Dr) -- 16-04-2010 22:10
Fraaie lucht hoor!   ( 118)
Wilber (Ulft) -- 16-04-2010 22:32