Nieuw trilling in de vulkaan Guðnasteinn

Bericht van: Riccardo Ricci (Nunspeet, Noordwest Veluwe) , 20-04-2010 23:48 

Nieuw trilling in de vulkaan Guðnasteinn

1,4 op de schaal van richter, op een diepte van 1,1 km.



Één mis verstand even uit de lucht helpen

Eyjafjallajökull is naar nederlands vertaalt Eilandberggletsjer dus geen Vulkaan

Het gaat in dit geval om de Vulkaan Guðnasteinn de media maakt er Eyjafjallajökull van dat is dus fout

bron http://www.vulkanen.nl

En Katla is over tijd
Waarschuwing Mýrdalsjökull
Begin oktober 1999 'rommelde' het behoorlijk onder de Mýrdalsjökull. Oorzaak is de vulkaan KATLA, die onder het ijs ligt en daarom aan het oog onttrokken is.
Experts en een technicus van het Icelandic Meteorological Office zijn hard bezig met het plaatsen van apparatuur om veranderingen in de gletsjer waar te nemen. De regering heeft hiervoor 28 miljoen kronen ter beschikking gesteld.
Er is zo dicht mogelijk bij de Katla een seismograaf geplaatst in de hoop het gerommel in de aarde waar te nemen die aan een eruptie vooraf gaat. Hierdoor kunnen de bewoners uit de omgeving (met name in Vík) eerder gewaarschuwd worden om het gebied te ontruimen en de wegen af te sluiten. De informatie van de seismograaf wordt direct naar de Meteorologische Dienst in Reykjavík gestuurd.
Aansluitend zijn er 3 tot 4 GPS systemen rondom de Katla geplaatst om veranderingen in het landschap waar te nemen. Het IJslands energiebeheer (National Energy Authority) zal apparatuur plaatsen in zes rivieren die onder de gletsjer ontspringen. Dit is de beste manier om verhoogde geothermische activiteit onder het ijs waar te nemen en een snellere waarschuwing te geven van mogelijke vloedgolven, zoals deze in juli door de Jökulsá á Sólheimasandi werden veroorzaakt waardoor de weg tijdelijk afgesloten werd.

Nog meer veranderingen in de ijskap van de Mýrdalsjökull
14 oktober 1999
De laatste metingen van de Mýrdalsjökull hebben aangetoond dat de grootste verzakkingskraters 40-50 meter diep zijn, wat een verdubbeling is ten opzichte van het begin van de herfst. Geophysicus Magnús Tumi Gudmundsson vertelde in Morgunbladid, dat er nu 14 verzakkingen zijn, maar ook bewijzen van geothermische warmte op andere plaatsen. Het in kaart brengen van de oppervlakte van de ijskap (door vliegtuigen met radar en GPS apparatuur) is onderdeel van de intensieve controle van het Katla-gebied.

Katla activiteit uitgebreider dan verwacht
15 oktober 1999
Door het maken van luchtopnames van de Mýrdalsjökull ijskap ontdekten wetenschappers nog een verzakkingskrater ontdekt, dit keer bij Fimmvörduháls, de pas tussen Mýrdalsjökull en de westelijk ervan gelegen gletsjer Eyjafjallajökull. Men denkt dat de verzakking is ontstaan door de toegenomen geothermische activiteit die volgt op de gebeurtenissen in het Katla gebied deze zomer.

Fimmvörduháls
Fimmvörduháls is zeer bekend bij wandelaars van de populaire route van het aan de zuidkust liggende Skógar naar Thórsmörk. Geologen hebben niet eerder in dit gebied geothermische activiteit meegemaakt en de verzakking (200-300 m in diameter en 10-20 m diep) is niet op oudere luchtfoto's te zien. Hij ligt één kilometer ten westen van de wandelroute.

Bericht laatst bijgewerkt: 21-04-2010 00:12
Winterliefhebber, Stormliefhebber, Onweerliefhebber.

Nieuwe uitbarsting vulkaan IJsland? EDIT   ( 1239)
meteoheerenveen -- 20-04-2010 22:25
Re : Nieuwe uitbarsting vulkaan IJsland?   ( 752)
Mark (Veenendaal) -- 20-04-2010 22:29
Re : Nieuwe uitbarsting vulkaan IJsland?   ( 630)
Bas (Amsterdam-West) -- 20-04-2010 22:30
Re : Nieuwe uitbarsting vulkaan IJsland?   ( 569)
Chris (Eastermar) ( 1m) -- 20-04-2010 22:36
Re : Nieuwe uitbarsting vulkaan IJsland?   ( 492)
meteoheerenveen -- 20-04-2010 22:39
  😀 kan gebeuren  
Chris (Eastermar) ( 1m) -- 20-04-2010 22:41
Geen nieuwe uitbarsting   ( 664)
Mark (Veenendaal) -- 20-04-2010 22:33
Nieuw trilling in de vulkaan Guðnasteinn   ( 650)
Riccardo Ricci (Nunspeet, Noordwest Veluwe) -- 20-04-2010 23:48
Over tijd?   ( 328)
Henk L. (Groningen) -- 21-04-2010 00:08
As gevonden in motoren van vliegtuig in Oostende!   ( 396)
koentje75 (Assebroek-Brugge) -- 21-04-2010 00:06
Katla ontploft!   ( 982)
Bart (Oostakker) ( 10m) -- 20-04-2010 22:33