Periodiek regen en fris.
Te verwachten weersontwikkelingen, komende 24 uur
Een complex lagedrukgebied met diverse kernen, trekt deze verwachtingsperiode geleidelijk van een positie -overwegend- ten zuiden naar een positie ten noordoosten van ons land.
Tegelijkertijd neemt aan het einde van de periode de invloed toe van een sterk hogedrukgebied ten westen van UK.
In een meest noordelijke aanvoer stroomt onstabiel polaire lucht naar ons toe.
Te verwachten weerbeeld
Komende avond en nacht.
Meest geheel bewolkt en periodiek regen, in het zuiden en oosten ook in de vorm van buien, met kans op hagel en onweer.
N/NO wind 4-6 Bft en Tmin 4-7 C.
Maandag.
Veel bewolking en af en toe regen, meest aanhoudend in het noorden en westen, in het zuiden en oosten ook langdurigere droge momenten maar daar weer kans op buien, mogelijk met hagel en onweer.
In de midag vanuit het westen geleidelijk droger, en later daar ook opklaringen.
N/NO wind 3-6 Bft en Tmax 8-12 C.
Tijdelijk droger, aanhoudend te fris.
Te verwachten weersontwikkelingen, periode dinsdag-vrijdag
In eerste instantie wordt het sterke hogedrukgebied ten westen bepalend. Met kern iets ten west/noordwesten van UK met verbinding naar Ijsland.
Luchtdruk boven Scandinavie is relatief laag, vandaar een noordelijke stroming tot over het Noordzeegebied.
Hiermee wordt stabiele polaire lucht aangevoerd.
Vanaf midden komende week nadert vanuit het NW een zwakke storing. Tegelijk ontwikkelt zich boven Zuid-Europa een lagedrukgebied (Genua-laag), dat zich via de Alpen en uiteindelijk Duitsland noord/noordwest waarts gaat verplaatsen.
En door een soort samenwerking van beide systemen, want door de NW lagedruk wordt de directe invloed van het westelijke hoog bij ons aangetast mede waardoor de zuidelijke lagedruk, met een soort retrograad koers, ons kan gaan bereiken.
Door deze waarschijnlijke ontwikkelingen neemt de wisselvalligheid daarom het laatste deel van deze periode weer toe.
Te verwachten weerbeeld
Dinsdag en woensdag.
Meest droge dagen met redelijk veel zon, vooral in de kustprovincies.
NW/NO wind 2-4 Bft en Tmin -2/+5 C en Tmax 9-14 C.
Donderdag en vrijdag.
Sterk toenemend aandeel van de bewolking en kans op regen, waarschijnlijk in de loop van donderdagmiddag en het eerst in het oosten.
NO wind 3-6 Bft en Tmin 3-8 C en Tmax 10-14 C op donderdag en op vrijdag 8-12 C.
Mei houdt voorkeur voor frisse trend.
Te verwachten weersontwikkelingen, eerste helft mei
Enige tijd schetste de Uitvoer een mogelijkheid van duidelijke verzachting tegen en vanaf volgend weekend. Verantwoordelijk hiervoor zou vanuit het zuidwesten opkomende lagedruk zijn, met vorming van hogedruk boven het continent aan zijn oostzijde. Een ZW tot Z aanvoer zou hiervan het resultaat zijn.
De laatste runs is deze optie er echter weer grotendeels uitgehaald.
Algemeen wordt nu weer geschetst dat met permanente sterke hogedruk boven Groenland en wijde omgeving, en bepalende lagedruk boven het NW van Scandinavie, de aanvoer de eerste helft van mei uit meest noordelijke richtingen blijft komen.
De hoogterug boven de Oceaan, met noordelijke uitpunting, blijft dus waarschijnlijk dermate sterk dat een zonalisering van het stromingspatroon voorlopig niet te verwachten valt.
En zien we dus de komende periode een patroon zoals we dat al heel frequent hebben meegemaakt dit jaar, en dat tevens voor het afwijkende karakter van dit jaar tot nu zorgt.
In de overwegend NW/NO aanvoer deze periode, eigenlijk onafgeboken aanvoer van polaire luchtsoorten waarin de gem temp duidelijk onder de norm zullen liggen.
Op dagen met stabiliteit door NW hogedruk, liggen de maxima iets en de minima duidelijk onder de norm (= voor de Bilt Tmax 16-17 C, Tmin 6-7 C).
Op dagen met wisselvalligheid tenderen de minima naar de norm, maar zullen de maxima daar weer duidelijk onder zijn.
Past hiermee perfect in het thermisch grillige beeld van dit jaar tot nu. Januari was dan wel geheel genomen veel te koud, de overige maanden kenden grote verschillen. Zowel februari, -vooral-maart en ook april kenden na een te koude eerste helft, een duidelijke verzachting in het 2e deel.
Daarom moeten we de hoop nog maar niet verliezen.......
Mvg, Ronald.
Quote selectie