Dag weerwoorders
Vroeger werd gemeten in open hut. Vanaf mei/juni 1983 meet men in Ukkel in de gesloten hut. Maar hoe zag de open hut er uit? Wie weet dat? Een foto zou erg welkom zijn.
Wat er ook van zij, op dinsdag 11 mei 2010 werd het in Ukkel 'net geen' 7°C maximum en daarmee is het de koudste meidag sinds 1833. De koudste meidag ooit dus. Bijgevolg was het een dagrecord en voor zulke records moet alles meezitten natuurlijk. Het lijkt daarbij dat het nu record koud is. Maar het is nu nog niet zo koud als in 1982, of als in 1979 als we bijvoorbeeld de gemiddelde temperatuur voor de 1ste decade van mei beschouwen: http://www.weerplaza.nl/weerinhetnieuws/artikel.asp?id=206
Moest het nu winter zijn, er was sprake van een dooi-aanval die niet lukt. Eigenlijk valt de zomer de lente/winter aan vanuit het zuiden en wint de zomer nog niet. Daardoor blijft het ook de volgende dagen te koud voor de tijd van het jaar.
Weergroeten
David Leytens
Quote selectie