Wat is de mogelijke invloed van de Eyjajafjallajökull op ons weer? Is die vulkaanuitbarsting lang en hevig genoeg om een invloed uit te oefenen? Ik kreeg al eens die opmerking van iemand die 'dacht dat het koele weer van nu door die vulkaanuitbarsting kwam' (het vingertje wordt weer bovengehaald
). Ik heb geantwoord dat die invloed nu nog niet meteen merkbaar is maar heb er eerlijkheidshalve bij gezegd dat ik het niet echt zeker wist.
Er stond laatst nog een mooi artikel over op de site van het KNMI (dat zal er overigens nog steeds wel staan). Het is niet waarschijnlijk dat as van de vulkaan invloed heeft op het klimaat. Daarvoor is de uitbarsting te klein en staat de vulkaan te noordelijk. Alleen uitbarstingen in de tropen hebben in het verleden invloed gehad op het klimaat.
Verder komt de kou van afgelopen weken natuurlijk gewoon door die vervelende noordenwind

Daar doet een vulkaanuitbarsting of een broeikaseffect weinig aan.
Quote selectie