Vandaag late dienst en zodoende kon ik vanochtend met mijn dochter (13) oplopen richting school en laat dan meteen de hond uit. Ze had geen zin want ze zouden een "stomme" (dus niet vet coole) musical instuderen en ze houdt niet zo van in het openbaar optreden ( net als pa vroeger).
Normaal komt ze dan tussen kwart over twaalf en halfeen weer thuis. Vanmiddag niet en tegen enen roept mijn vrouw naar boven; "Ga jij eens kijken waar Marjolijn blijft, ze is er nog niet". Terwijl ik net de achterdeur uit wil stappen stormt Marjolijn wildenthousiast de tuin in. "Ik heb André Kuipers gesproken en heb een handtekening van hem! En jullie moeten even je mond houden dan zal ik precies vertellen hoe het gegaan is!"
Nou, eerst zouden we dus die stomme musical doen maar dat ging niet door en kregen we lezen. Ik zat helemaal weg te dromen en daar stapt achter mij plotseling André Kuipers de klas binnen met allemaal mensen van de TV. Ik was toch al aan het dromen en nu leek het wel of die droom echt werd. En hij kwam alléén onze klas binnen en alleen Meester van Veen (de directeur) mocht erbij. En de juf wist het maar had niks gezegt. Wie een vraag wist mocht zijn vinger opsteken en ik wilde hem beslist spreken want die kans krijg je nooit meer, dus heb ik mijn vinger ook opgestoken en toen ging hij naast mij zitten!
"Wat vroeg je dan?" vroeg ik.
Nou wat hij zijn leukste proef vond in de ruimte. En dat was met spaarlampen... van Philips geloof ik. En ze gingen me toen filmen en op die microfoon stond TVNH, kom ik nu op het jeugdjournaal? "ik denk het niet, want dit is van TV Noord-Holland" antwoorde ik.
Oh, nou ja... ik heb een foto van André gekregen en hij heeft er opgeschreven "voor Marjolijn van André", kijk maar, en die moeten we inlijsten hoor!
Jullie begrijpen, de dag die met tegenzin begon kon niet meer stuk ook voor Pa niet.
De meester heeft nog gevraagd hoe André die foto had gemaakt van Nederland, die gister in de krant stond. Met zijn eigen toestel, was het antwoord.
Groet, Peter.
Quote selectie