[...]
Klopt, het is ook erg lastig. Bijv. vorige week op die rand van warme en koude lucht. 100-150 km verschuiving scheelt dan 5-8 graden in maximum temperatuur. Dat kan je niet verkopen, dus kies je een scenario (tenzij je genoeg ruimte hebt om de situatie toe te lichten).
Zelfde probleem donderdag voor Limburg:
schuift de regen tot bij ons dan blijft het erg fris met maximum 14-15°C. Blijft de regen 100km zuidelijker dan wordt het zelfs vrij zonnig met 22-23°C.
Begin het maar te verkopen. Ik heb zaterdag en zondag tijdens m'n radioweerberichten wel toelichting gegeven en toen reeds vermeld dat m'n verwachtingen zeker nog zouden moeten wordt bij(scherp)gesteld. Naar ik verneem word dit door de meeste mensen wel begrepen/geaccepteerd.
Gelukkig voorspel ik het weer op de website van Het Belang van Limburg en kan ik de weerberichten daar elk moment updaten. Het zorgt er wel voor dat ik er veel tijd in steek. Net als in het weerbericht op m'n eigen site.
Quote selectie