Want de definitie is niet dat er 16 dagen maximumtemperaturen van boven de 30 graden moeten zijn, hé

. Maar 3 dagen >= 30°C en 5 opeenvolgende dagen >= 25°C in Ukkel om van een Nationale hittegolf te spreken.
'Dat beste vrienden, dat was nog eens een hittegolf'. Waar komt deze quote vandaan? Ik vermoed dat enkel de gegevens van die 16 dagen in 1976 van het KMI of Frank Deboosere komt.
Hier is de tweede begonnen. Lokaal weliswaar maar ze is er dan toch maar, zoals bijna élke zomer. En dat beste vrienden is een teken dat er 't één en 't ander aan 't veranderen is

.
Trouwens die hittegolf van 1976 mag van mij ongeëvenaard blijven. Niet dat mijn geheugen reeds op driejarige leeftijd zo bewonderenswaardig was, ik wil het gewoon niet meemaken maar het zal ooit wel gebeuren, vrees ik.
Groetjes,
Katya
Quote selectie