Wisselvallig weer in Juli en Augustus betekent tegenwoordig nog altijd temperaturen die zelden onder 20 graden uitkomen. Bovenluchten onder 5 graden zijn echt zeldzaam geworden 's zomers. Ik steek mijn ervoor in het vuur dat dat 10 en zeker 20 jaar geleden en daarvoor gemiddeld zeker 5-10 dagen per maand het geval was. Als het er nu 3 zijn is het veel.
Wat steek je er voor in het vuur?
Als je doelt op T850 hPa < 5 graden per zomermaand weet ik niet of jouw klopt. Ik heb even gekeken in het WZ archief en het aantal dagen geteld waarbij de 5-graden isotherm onder of over Nederland liep.
Voor juli 1974 was dat op maar liefst 14 dagen het geval en voor augustus 1974 op 5 dagen. Maar was dat een doorsnee zomer? Kijk jij ook even naar 1957, 1967 en 1977?
Victor
Quote selectie