Actualisatie 28 augustus 2010.

Bericht van: Ronald de Wildt (Spijkenisse) , 28-08-2010 21:30 

Korte termijn: opnieuw veel regen.

Te verwachten weersontwikkelingen, komende 24 uur

Onder invloed van lagedruk boven het zuiden van Scandinavie, heerst er bij ons een noordwestelijke aanvoer.
Hiermee wordt polaire lucht aangevoerd, waarbij er periodiek troggen passeren.

Te verwachten weerbeeld

Komende avond en nacht.

Wolkenvelden afgewisseld met opklaringen, en in de avond in het binnenland geleidelijk afnemende buienactiviteit, in de nacht meest droog.
In een brede kuststrook, alsmede ten oosten van het Ijsselmeer, wel continue kans op regen- of onweersbuien.
W/N wind 3-6 Bft en Tmin 9-14 C.

Zondag.

Wisselend bewolkt en gaandeweg de dag steeds toenemende kans op regen- of onweersbuien. Modellen laten weer grote kans zien op aanzienlijke hoeveelheden, 15-35 mm.
NW wind 4-6 Bft en Tmax 16-18 C.

Middellange termijn: laatste augustusdag markeert overgang naar -tijdelijk- stabieler weer.


Te verwachten weersontwikkelingen, periode as maandag-donderdag

Komende maandag is lagedruk boven Zuid Scandinavie nog immer weersbepalend, in een ook dan noordwestelijke aanvoer blijft onstabiele polaire lucht tot ons komen.
Daarna lijkt het "duw-werk" van lagedruk ten zuidwesten van Ierland er dan toch voor te zorgen dat de inmiddels ten westen opgebouwde hoogterug zich oostwaarts gaat verplaatsen..
Daarom treedt er dinsdag in de loop van de dag vanuit het zuidwesten een duidelijke stabilisering op, de buien verdwijen naar het noordoosten en droger weer met zonnige periode treedt er voor in de plaats.
Naar verwachting ligt ook woensdag/donderdag de rug ten westen, met aan het oppervlak de kern van hogedruk waarschijnlijk ten noordwesten.
In een NW/NO aanvoer komt dan nog steeds thermisch vrij gematigde (polaire) lucht tot ons, maar het weerbeeld zal duidelijk stabieler zijn dan de laatste dagen.

Te verwachten weerbeeld

Maandag.

Wisselend bewolkt en regen- en onweersbuien. NW wind 3-5 Bft en Tmin 9-13 C en Tmax 16-19 C.

Dinsdag.

Vanuit het zuidwesten sterk verbeterend weerbeeld. Vooral in het N/O eerst nog buien, maar later overal droog en zonnige perioden.
W/NW wind 2-4 Bft en Tmin 11-14 C en Tmax 17-19 C.

Woensdag/donderdag.

Wolkenvelden, vooral in het noorden en oosten, afgewisseld met zon, dit vooral in het zuiden en westen.
Meest droog, slechts in het N/O mogelijk wat -lichte- regen.
NW/N wind 2-4 Bft en Tmin 5-12 C en Tmax 17-20 C.

Lange termijn: waarschijnlijk afwisselende 1e decade van september.

Te verwachten weersontwikkelingen, 1e decade september

Al dagen is duidelijk dat er zo rond de maandwisseling een overgang zou gaan plaatsvinden naar flink stabieler weer, dit door hogedrukvorming.
Grote vraag was en is alwaar de kern van hogedruk zich zou ophouden.
Obv de Uitvoer lijkt inmiddels vast te staan dat de eerste dagen van september deze kern zich ergens ten noordwesten zal gaan bevinden.
Lagedruk ten zuidwesten van Ijsland is hiervoor verantwoordelijk.
Omdat de luchtdruk boven Scandinavie waarschijnlijk relatief laag blijft, komt er boven onze omgeving dus een meest noordelijke aanvoer te ontstaan.
"Gevaar" zit 'm in lagedruk dat waarschijnlijk ergens nabij de Baltische Staten zich gaat uitdiepen, en aan dit systeem verbonden randstoringen kunnen vooral in het noordoosten enige wisselvalligheid brengen.
Deze dagen zullen qua temp nog wel gematigd verlopen, met grote dagelijkse gang, maxima iets onder de 20 C, maar zeer frisse nachten, minima tot onder de 5 C mogelijk.
Zo tegen volgend weekend lijkt het laag ten zuidwesten Ijsland zich meer zuidwaarts te gaan verplaatsen, tegelijk hiermee zakt de kern van hogedruk ook meer naar onze regio.'
Samen met warmteopstuw aan de voorzijde van het laag, én vrij zuidelijke aanvoer aan het oppervlak. Leidt dit wellicht tot een bijzonder fraai eerste september weekend, met maxima tussen 20 en 25 C, en volop zon. Alleen zondag wel al weer een iets grotere kans op een regen- of onweersbui, gevolg van toenemende invloed van het westelijke laag.

Het laag, met een waarschijnlijke positie ergens ten noorden van ons land, zal de rest van 1e decade zijn invloed op ons weer min of meer houden.
Met ten zuiden van ons gebied de hogere luchtdruk, zal dan in een meest westelijke aanvoer licht wisselvallige maritieme lucht tot ons komen waarin de temp geleidelijk weer teruggaan tot waarden rond de normaal, gem. 19-20 C.

Mvg, Ronald.


voor mij is de grote vraag wat moeder Aarde met AGW gaat doen, komt er een correctie?

Actualisatie 28 augustus 2010.   ( 230)
Ronald de Wildt (Spijkenisse) -- 28-08-2010 21:30
Re : Actualisatie 28 augustus 2010.   ( 78)
Dik (Ederveen) -- 28-08-2010 22:20