We zien dat er in de nieuwe week nazomerweer mogelijk is. Op dit moment en de komende dagen hebben we nog te maken met een omvangrijk lagedrukgebied dat de Lage Landen periodiek trakteert op regen en flink wat wind. Pas vanaf het weekend nemen de neerslagkansen serieus af al blijft de wind nog vrij prominent aanwezig. De temperaturen bij dit alles lopen op tot circa 15 graden.
In de nieuwe week zien we de wind verder afnemen en lopen ook de temperaturen geleidelijk weer op. Mogelijk dat we rond het midden van de volgende week temperaturen rond de 20 graden kunnen verwelkomen.
Wat we verder zien is dat Igor op de weerkaarten verschijnt. Zowel EC als GFS berekent hem eind volgende week in het zeegebied tussen New Foundland en Groenland. Met de komst van de, dan ex-, orkaan, neemt de onzekerheid over de uitwerking van dit systeem in de modellen toe. Het ziet er naar uit dat de exorkaan te westelijk blijft om een significante invloed te hebben op ons weer in de vorm zuidstroming. Zoals het er nu uitziet gaat WA van het systeem zorgdragen voor hogedrukvorming in het zeegebied grofweg tussen IJsland, Noorwegen en GB. Warm nazomerweer hoeven we in dat geval dan niet te verwachten.
Quote selectie