-9 of -17 overdag dat is een groot verschil. Het verschil tussen de warmste en de koudste winters is in NL ongeveer 8 graden overdag!
Wat aan die streek, ook Peking enzo opvalt is dat de extremen en de gemiddelden minder ver van elkaar liggen dan bijvoorbeeld in Nederland of de Verenigde Staten. Winterswijk had een gemiddelde van -2 C van 1931-1960 (ongeveer) maar het minimum was en is
-27,4C. Dat zou zich aldaar vertalen naar -50 C ongeveer.
Jakoetst. Verhojansk en Oimjakon zijn ook zo stabiel. Gemiddeld -50 en nooit kouder dan -70 voor de laatste twee plaatsen.
Het is er dus vooral ook heel stabiel koud. Wellicht dat de droogte in de winter en het gebrek aan verse sneeuw een verdere uitstraling tegen gaat?
Dat verklaart weer niet waarom we in de zomer hetzelfde "gebrek" aan hitte zien.
Zoals Clint scrhijft is Canada en noordelijke VS minder koud gemiddelde maar zijn de extrema daat tov het gemiddelde veel extremer. Alles heeft een reden. Wellicht dat de lage drukgebied met in hun kielzog arctische lucht veel koudere bovenluchten (tijdelijk) naar het diepe zuiden brengt. Waarna een vers pak sneeuw en uitstraling tot die lage waarden leidt? En dat een constant stabiel hoog doet in Siberie dit voorkomt, dus minder koude bovenluchten en constant zeer koud. Zou kunnen.
Quote selectie